Borac m:tel krenuo pobjedom: U "Boriku" savladana Modriča

Banjalučki odbojkaši domaćom pobjedom 3:1 otvorili su novu sezonu u Premijer ligi BiH.

Odbojkaši Borca m:tel pobijedili Modriču 3:1 Izvor: Promo/OK Borac m:tel

Odbojkaši Borca m:tel trijumfalno su počeli novu sezonu u Premijer ligi BiH.

Banjalučani su pred svojim navijačima u "Boriku" savladali povratnika u najviši rang bh. odbojke, Modriču rezultatom 3:1. Po setovima je bilo 25:13, 25:22, 23:25 i 25:18.

Modričani su prošle sezone u Prvoj ligi Republike Srpske pomeli konkurenciju, ostvarili sve pobjede tokom prvenstva, a sada su u prvom premijerligaškom meču nakon jednogodišnje pauze doživjeli poraz od favorizovanog Borca m:tel.

Prvi set lagano su domaći riješili u svoju korist, da bi u naredna dva viđena ravnopravna borba, u kojoj su obje ekipe osvojile po set. Ipak, u četvrtom periodu "crveno-plavi" ponovo su bili sigurni i na kraju stigli do zasluženog slavlja.

Aktuelni šampion Kakanj 78 doživio je poraz u Domaljevcu. Domaći su takođe slavili 3:1 (19:25, 25:19, 25:19, 28:26), dok su u dva meča uspješniji bili gosti. Maksimalnim rezultatom 3:0 sarajevska Bosna je porazila novajliju u ligi Ilidžu, dok je brčanska Mladost na domaćem terenu izgubila od Ljubinja 1:3.

Najviše uzbuđenja viđeno je u komšijskom derbiju između Jedinstva iz Brčkog i Radnika iz Bijeljine. Brčaci su vodili 2:0 u setovima (30:28, 27:25), ali su na kraju ostlai bez snage i gosti su se radovali. Bijeljinci su osvojili preostala tri seta poprilično ubjedljivo (26:19, 25:14 i 15:7), te sezonu otvorili važnom pobjedom.