Ostali sportovi

Džumhur bez finala kvalifikacija u Dubaiju: Hit Australijan opena nepremostiva prepreka!

Damir Džumhur nije našao način da savlada mladog Francuza.

Izvor: Shutterstock

Najbolji bh. teniser Damir Džumhur nije uspio da se plasira u finale kvalifikacija za turnir u Dubaiju.

Rođenog Sarajliju je, u dva seta, savladao Francuz Artur Kazo, koji je pažnju na sebe privukao u januar, kada je stigao do osmine finala Australijan opena, savladavši na tom putu i odličnog Danca Holgera Runea.

Oba seta 83. teniser planete riješio je identičnim rezultatom (6:3), ali je Džumhur svakako ima šanse da ovaj meč uvede u neizvjesniji tok. Već u prvom gemu, nije iskoristio tri brejk-lopte, da bi potom pri vođstvu Francuza rezultatom 4:2 u prvom setu, propustio jednu šansu za ribrejk.

Na startu drugog seta odmah je izgubio servis, potom u drugom gemu imao šansu da uzvrati, ali nakon što nije uspio da iskoristi brejk-priliku, Francuz je poveo sa 2:0, ne dozvolivši Džumhuru više ni gram nade da meč može da uvede u treći set.

Za plasman u glavni turnir, Kazo će ukrstiti koplja sa Italijanom Đulijom Cepijerijem, 133. teniserom svijeta.

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!