Fenomenalan rezultat! Lejla Njemčević viceprvakinja Evrope

Autor Haris Krhalić

Medalja za BiH.

Izvor: Facebook/Sportisti iz Bosne i Hercegovine

Bh. reprezentativka u brdskom biciklizmu Lejla Njemčević osvojila je srebrnu medalju u disciplini maraton na Evropskom prvenstvu koje se održava u danskom Viborgu.

Njemčević je utrku završila iza Rose van Dorn iz Holandije, a podijum je kompletirala Italijanka Klaudija Pereti.

Nakon što je prošle sezone osvojila naslov ukupne pobjednice Svjetskog kupa u disciplini maraton, u Danskoj je Lejla stigla do još jednog velikog rezultata i osvojila prvu medalju za Bosnu i Hercegovinu na Evropskim prvenstvima u biciklizmu.

Inače, Holandđanka je trku završila s vremenom 4:01:25, Lejla je istu dionicu odvozila s vremenom 4:01:40 do je trećeplasirana Pereti imala vrijeme 4:01:43.

Što se tiče Svjetskog kupa u ovoj sezoni, Njemčević pred posljednju trku sezone zauzima vodeću poziciju u poretku Svjetskog kupa u maratonu, te je u dobroj poziciji da odbrani prošlogodišnji naslov.