Ostali sportovi

Rukometašice Borca zadržale maksimalan učinak: "Osice" slavile sa 15 golova razlike u Cazinu

Autor Haris Krhalić

Izabranice Nedžada Mašića upisale sigurnu pobjedu.

Izvor: Screenshot

Rukometašice Borca zadržale su makimalan učinak u domaćem prvenstu. Nakon eliminacije u Evropi od Dalmatinke, „osice“ su ovog vikenda gostovale u Cazinu kod ekipe Krajine gdje su upisale uvjerljvu pobjedu rezultatom 27:42.

Banjalučanke bolje otvaraju meč odigran u SC Salih Omerčević, a nakon prvih desetak minuuta igre imalu se prednost od četiri gola (2:6). Ekipa Krajine u narednih devet minuta uspjela je da priđe na -2 (6:8)

Ipak, nisu domaće rukometašice uspjele da priđu bliže od ta dva gola razlike, a do pauze je prednost Borca porasla na velikih +7 (14:21).
U drugom dijelu se igra domaće ekipe u potpunosti raspala, a nakon 15 minuta igre u nastavku „osice“ su imale +14 (19:33). Prednost „osica“ u jednom trenutku meča bila je i +16 (22:38).

Na kraju je bilo +15 za osice kojima je ovo treća pobjeda u isto toliko utakmica u Premijer ligi BiH.