Kineski rover "Yutu-2" se početkom 2019. godine spustio na površinu Mjeseca u okviru misije "Chang’e 4".
On od tada prikuplja podatke i šalje ih na Zemlju, a posljednji je zaintrigirao mnoge, a tiče se neobičnog oblika koji je detektovan na Zemljinom satelitu.
Na najnovijim snimcima koje je rover poslao može da se vidi jedan objekat kockastog oblika, a koji pojedini već nazivaju "Mjesečevom kockom". Kako se navodi, "Yutu-2" se zaputio ka njemu, kako bi pokušao da snimi svaki detalj, ne bi li dobio preciznije podatke, kao i da bi se odbacila mogućnost da se radi samo o optičkoj iluziji, ili o mrlji.
"Yutu-2" je i prije slao zanimljive podatke sa svoje pozicije u kosmosu. Tako je jednom prilikom snimio neobičnu supstancu koja liči na gel, za koju se kasnije ispostavilo da je zapravo kamenje koje pokriva površinu Mjeseca.
Pogledajte:
Zato je i ovaj podatak sada uzet sa rezervom, te se pretpostavlja da novootkrivena "kocka" ne krije nikakvu tajnu, kao i da je u pitanju stijena ili krupno kamenje.
"Yutu-2" će potrošiti dva lunarna dana, što je oko dva do tri mjeseca na Zemlji, da stigne do kocke, pa ostaje da se vidi šta će tamo uspjeti da otkrije.
(MONDO)