SERIJA A: Uspješan debi Jovetića, ne i Mihajlovića

Na debiju Siniše Mihajlovića u Seriji A, Milan poražen od Fiorentine. Napoli izgubio iako je vodio, Inter debitantskim golom Stevana Jovetića u sudijskoj nadoknadi do pobjede protiv Atalante. Debitanti Karpi i Frozinone doživjeli poraze.

Debitantski nastup na klupi Milana u Seriji A Siniša Mihajlović neće pamtiti po dobrom.

Povratak na "Artemio Franki" nije počeo onako kako je zamislio nekadašnji trener "viole", a sada Milana. Fiorentina je u prvom poluvremenu bila dominantna, a posao joj je olakšan u 36. minutu, kada je mladi Rodrigo Eli zaradio drugi žuti karton i put u svlačionicu.

Da nesreća nikad ne dolazi sama, pobrinuo se par trenutaka kasnije Markos Alonso, kada je prelijepim golom iz slobodnog udarca doveo Fiorentinu u vođstvo.

...

Neopreznim startom Alesio Romanjoli skrivio je penal u nastavku, a Josip Iličić ga sigurno realizovao za nedostižnih 2:0.

...

Već nakon prvih 45 minuta, Sampdorija je napunila mrežu debitanta Karpija. Đenovljani su gostima dobrodošlicu u elitu poželjeli sa dva gola Edera i Luisa Muriela, te jedan Lukasa Fernanda, da bi prvi gol za Karpi u istoriji kluba u Seriji A postigao Andrea Lazari za 5:1.

U nastavku domaći kao da su sažalili, pa su dozvolili još jedan gol u svojoj mreži za konačnih 5:2, a Karpi je u sudijskoj nadoknadi stigao da promaši i penal.

Inter je debitantskim golom Stevana Jovetića u 93. minutu savladao Atalantu 1:0, iskoristivši tako igrački deficit jer su gosti zbog isključenja Karlosa Karmone posljednjih 25 minuta igrali sa igračem manje.

...

Napoli je golom Mareka Hamšika rano stigao do prednosti protiv Sasuola, ali su se domaći vratili do pause, a u nastavku stigli i do preokreta.

Veliki preokret viđen je i u duelu Empolija i Kjeva. Domaći su imali prednost nakon prvog poluvremena, ali su "leteći magarci" u nastavku postigli tri gola i stigli do trijumfa.

I drugi debitant Frozinone doživio je neuspjeh, iako je vodio poslije prvih 45 minuta. Torino je sa dva brza pogotka došao do preokreta i pobjede.

Ranije danas, Juventus je na svom stadionu iznenađujuće poražen od Udinezea.