SERIJA A: Milan šutnuo! I dao gol!

Prvi šut u okvir gola protivnika fudbaleri Milana uputili su nakon 106 minuta nove sezone. Učinio je to novajlija Baka i odmah postigao prvi pogodak za "rosonere". U nastavku i Luiz Adrijano stigao do prvenca, a Miha do prvog trijumfa.

Milan je razočarao u prvom kolu protiv Fiorentine, gdje je poražen 0:2, a nešto bolju partiju izabranici Siniše Mihajlovića pružili su u duelu drugog kola protiv Empolija.

"Rosoneri" su poveli poslije prvog šuta u okvir gola protivnika ove sezone. Za to im je bilo potrebno punih 106 minuta (u premijernom meču protiv tima iz Firence nisu imali niti jedan).

U 16. minutu Luiz Adrijano odlično je proigrao Karlosa Baku. Kolumbijac se oslobodio kompletne odbrane gostiju, prevario i golmana Lukaša Skorupskoj, golmana Rome na pozajmici u Empoliju i postigao svoj prvenac u dresu "rosonera".

...

Ipak, slavlje domaćih trajalo je nepuna četiri minuta. Rikardo Saponara izjednačio je na 1:1 lijepim udarcem iskosa sa lijeve strane..

...

Mučili su se domaći do 69. minuta. Nakon kornera Đakoma Bonaventure, Luiz Adrijano najviše je skočio u petercu i glavom zakucao loptu u mrežu nesigurnog Skorupskog.

Poslije asistencije kod vodećeg gola, i Brazilac je tako upisao svoj prvi pogodak u dresu milanskih crveno-crnih.

...

Do kraja nije bilo golova, pa je Siniša Mihajlović stigao do prve prvenstvene pobjede od dolaska u Milan.