Urodila Putinova kritika, Rusi bolji od Rumuna

Reprezentacija Rusije pobijedila je u Groznom selekciju Rumunije 1:0 u prijateljskoj utakmici, tri dana nakon što je predsjednik Vladimir Putin uputio oštre kritike na lošu formu domaćina predstojećeg Mundijala 2018. godine.

Domaćin predstojećeg Mundijala 2018. godine u veoma je lošoj formi.

S obzirom da ne igraju kvalifikacije za svjetsku smotru, reprezentativci Rusije formu održavaju odmjeravajući snage u prijateljskim mečevima, a tri dana nakon što je predsjednik Vladimir Putin uputio oštre kritike zbog izuzetno loših rezultata u 2016. godini, konačno je stiglo slavlje.

Prvi put su bili domaćini u Čečeniji. Mučili su se tokom cijelog susreta u Groznom, ali je odlični čuvar mreže gostiju Kostel Pantilimon ipak kapitulirao u trećem minutu sudijske nadoknade vremena.

RUSIJA - RUMUNIJA 1:0 (0:0)

Naime, Rusi su na 11 kontrolnih mečeva ove godine slavili samo dva puta (protiv Litvanije 3:0 i Gane 1:0), a danas su upisali treći trijumf, i to golom "rezerviste" Magomeda Ozdojeva u 93. minutu.

Fudbaler Rubina najbolje se snašao nakon velike gužve u šesnaestercu Rumuna i Rusima donio prvi trijumf nakon dva mjeseca.

...

Osim ovog duela, širom Evrope danas se igraju prijateljski mečevi, a najzanimljiviji bi trebalo biti u Milanu gdje se sastaju Italija i Njemačka.

Srbija je u Harkovu gost Ukrajine, a šta se dešava na toj utakmici pratite OVDJE.