EP: Kobni sedmerac za Crnu Goru

Na Evropskom prvenstvu za rukometašice, čiji je domaćin Švedska odigrani su mečevi prvog kola u grupama C i D.

Češka je u grupi C pobijedila Mađarsku 27:22. Mihaela Hrbkova i Veronika Mala sa po pet golova predvodile su Češku do prvog trijumfa protiv Mađarske u istoriji. Na drugoj strani Ana Kovač najefikasnija sa sedam golova.

Danska je nakon velike drame u finišu uspjela da pobijedi podmlađenu selekciju Crne Gore 22:21. Odlučujući gol postigla je u posljednjem minutu Stine Jorgensen iz sedmerca.

Stine Jorgensen je meč završila sa devet postignutih golova.

Milena Raičević sa sedam i Majda mehmedović sa pet golova najefikasnije u poraženom timu.

Prvo kolo Grupa C

Češka – Mađarska 27:22

Crna Gora – Danska 21:22

TABELA: Češka 2, Danska 2, Crna Gora 0, Mađarska 0.

U grupi D aktuelne olimpijske šampionke reprezentativke Rusije savladale su Hrvatsku 32:26. Zanimljivo oba poluvremena završena su istim rezutatom (16:13).

Deset Ruskinja postizalo je pogotke. Bobrovnikova i Zilinskaite najefikasnije sa po šest pogodaka. Obe bez promašaja. Na drugoj strani Andrea Penezić osam, a Vesna Milanović Litre šest.

U drugom meču ove grupe Norveška je savladala Rumuniju 23:21