Gotovo je, Juve slavi Skudeto!

Pobjedom nad Krotoneom Juventus osvojio šampionsku titulu, šestu uzastopnu u Seriji A.

Juventus je novi-stari šampion Italije.

Ekipa Masimilijana Alegrija savladala je u nedjelju Krotone 3:0 i kolo prije kraja stigla do četiri boda prednosti nad Romom i šampionske titule.

Maestralni Juve poslije trofeja u Kupu Italije osvojio je i Skudeto, svoj 33. u istoriji, iako svi u Torinu slave 35. trofej, jer računaju i dva koja su im oduzeta zbog afere Kalčopoli.

Juve je tako upisao i drugu “recku”, a 3. juna na Milenijum stadionu u Kardifu igraće finale Lige šampiona protiv Real Madrida i pokušati da osvoji toliko željenu “tripletu”.

Krotone je uprkos činjenici da su mu očajnički potrebni bodovi za opstanak bio lak zalogaj za “Staru Damu” koja je pitanje pobjednika riješila već u prvom poluvremenu golovima Mandžukića i Dibale, a onda rutinski završila meč, čuvajući snagu za finale Lige šampiona.

Mario Mandžukić načeo je Krotone u 13. minutu nakon centaršuta sa desne strane i tako sam sebi uručio poklon na svoj 31. rođendan.

Na 2:0 povisio je Dibala u 39. minutu prelijepim pogotkom iz slobodnog udarca. Bio je to deseti gol Argentinca u sezoni u sezoni.

Tačku na “i” stavio je Aleks Sandro u 83. minutu udarcem glavom poslije kornera. Uprkos intervenciji Kordaza, lopta je iza njegovih leđa ipak prešla liniju, što je potvrdila i gol-tehnologija.

Juventus

Krotone se uprkos porazu od Juventusa još nije oprostio od Serije A, jer je Empoli poražen od Atalante 0:1 i ostao je na samo bod prednosti ispred Krotonea.

O putniku u Seriju B pored već prežaljenih Palerma i Peskare odlučivatće naredno kolo u kojem će Krotone dočekati Lacio, a Empoli gostovati kod Palerma.

Đenova je i teoretski obezbijedila opstanak pobjedom 2:1 nad Torinom. Počasni pogodak za ekipu Siniše Mihajlovića u pretposljednjem minutu susreta postigao je srpski internacionalac Adem Ljajić.

Milan je u nedjelju savladao Bolonju rezultatom 3:0 i sezonu će završiti na šestom mjestu koje vodi u kvalifikacije za Ligu Evrope.

Direktan plasman u grupnu fazu ovog takmičenja obezbijedili su Lacio i Atalanta, a Roma i Napoli će pored Juventusa u Ligu šampiona, odnosno kvalifikacije.

Najubjedljiviju pobjedu ove nedjelje slavio je Sasuolo koji je sa 6:2 na svom terenu savladao Kaljari.