BUNDES: Lajpcig je spreman za Ligu šampiona

Fudbaleri Red Bul Lajpciga pobijedili HSV u gostima u premijernom meču trećeg kola Bundeslige.

Prije prvog – istorijskog nastupa u Ligi šampiona fudbaleri vicešampiona Njemačke Lajpciga odradili su posao u domaćem prvenstvu.

U premijernom meču trećeg kola slavili su pobjedu u gostima kod HSV-a 2:0. Druga pobjeda Lajpciga ove sezone, a prvi poraz HSV-a.

Sav posao gosti su uradili u drugom poluvremenu kada su golove postigli Keita i Verner. Posebno lijep je bio onaj koji je dao Keita za vođstvo 1:0.

Lijepa uvertira Lajpciga pred meč u Ligi šampiona protiv Monaka u srijedu na domaćem terenu.

KOSTIĆ PROMAŠIO PA IZAŠAO

Pitanje je kako bi meč bio završen da je reprezentativac Srbije Filip Kostić Iskoristio priliku u prvom poluvremenu. Našao se sam ispred golmana gostiju, ali nije uspio da postigne gol. Kostić je zamijenjen u 37.minutu zbog povrede.