Milan već na "minus šest"!

Drugi poraz "rosonera" u šest kola.

Silno pojačani Milan najavljivao je pohod na titulu, ali tim Vinćenca Montele daleko je od šampionske igre, s obzirom da je u šest uvodnih kola nove sezone doživio već dva poraza, oba u gostima.

Nakon debakla od Lacija (1:4), "rosoneri" su danas poraženi u Đenovi od Sampdorije, pa već sada imaju šest bodova zaostatka u odnosu na vodeći dvojac, Napoli i Juventus, koji imaju maksimalan učinak.

SAMPDORIJA - MILAN 2:0 (0:0)

Prvi put od 2010. godine Milanezi su teren stadiona "Luiđi Feraris" napustili pognute glave.

Vinćenco Montela vratio se na mjesto gdje je okončao igračku karijeru, nešto kasnije bio i trener Sampdorije, prije nego što je u junu prošle godine preuzeo Milan. Ali drugi povratak, za razliku od onog prvog, prošle godine, kada je Karlos Baka donio trijumf u 85. minutu, nije bio uspješan.

U ranoj fazi meča, već u trećem minutu, arbitar Paolo Valeri dosudio je jedanaesterac za Sampdoriju smatrajući da je Frenk Kesi igrao rukom. Ipak, uz pomoć VAR tehnologije, utvrđeno je da je fudblera iz Obale Slonovače lopta pogodila u rame, pa je poništena prvobitna odluka.

Velike probleme odbrani "rosonera" pravio je Duvan Zapata, ali je u nekoliko navrata iz duela kao pobjednik izlazio Đanluiđi Donaruma.

Sve je mirisalo na loptu u mreži gostiju, ali se na pauzu otišlo bez pogodaka.

U nastavku je Milan krenuo nešto odlučnije, ali nije tu bilo ideje kako bi se ugrozio gol Đenovljana.

A onda, zasluženo vođstvo 'Dorije.

Veliku grešku, koja je dovela do vodećeg gola domaćih, napravila je odbrana Milana u 72. minutu. Leonardo Bonući loše je procijenio let lopte, ona ga je preskočila, Kristijan Zapata nespretno je reagovao i spustio loptu pravo na nogu svom prezimenjaku Duvanu, a ovaj konačno pogodio cilj.

Očekivalo se da gosti tada krenu na sve ili ništa, ali desilo se ovo drugo. Riki Alvarez samo što je ušao u igru zapečatio je sudbinu Milana.

Uz Napoli, Juventus i Inter, Sampdorija je, uz utakmicu manje, i dalje neporažena.