Čalhanoglu spasio Milan (VIDEO)

Milan je uspio da izbjegne treći poraz u nizu, ali ne i da pobjedu u Kupu protiv Intera “ovjeri” trijumfom u Seriji A protiv Fiorentine.

Navijači i uprava Milana i dalje čekaju da njihova ekipa zaigra kako priliči klubu koji je 18 puta osvajao Skudeto.

Smjena Vinćenca Montele i dolazak Đenara Gatuza nisu donijeli željeni rezultat, Milan je nastavio sa lošim partijama, pa je nakon dva vezana poraza bivšem fudbaleru postavljen ultimatum – dobri rezultati u mečevima protiv Intera u Kupu Italije i Fiorentine u Seriji A ili otkaz.

Milan je u srijedu eliminisao gradskog rivala u četvrtfinalu Kupa Italije, ali je u subotu odigrao 1:1 sa Fiorentinom u meču 19. kola Serije A.

Remi sa Fiorentinom na Artemio Franki stadionu u Firenci bi se čak mogao posmatrati kao dobar za “rosonere” pošto je Fiorentina vodila 1:0 i imala više šansi u ne baš pretjerano zanimljivom meču.

Ono najzanimljivije, golovi i najbolje šanse viđene su u drugom poluvremenu a Donaruma se pobrinuo da njegova ekipa ode na odmor bez primljenog pogotka. Imao je Milan i sreće, Donaruma je odbranio jedan pokušaj “ljubičica”, a zatim je lopta pogodila prečku.

Prvi ozbiljniji šut Milan je uputio u 51 minutu, ali je Sportielo dobro reagovao.

U samo tri minute od 71. do 74. Utakmice je riješena, odnosno postavljen je konačan rezultat.

Prvo je Đovani Simeone odličnim udarcem glavom nakon centaršuta Biragija poslao loptu u mrežu za vođstvo 1:0, da bi Čalhanoglu tri minute kasnije poravnao na 1:1, poslavši odbijenu loptu u mrežu nakon jedne odbrane Sportiela.

.
Izvor: Dailymtion

Fiorentina je nakon ovog remija ostala na osmoj, a Milan se probio na devetu poziciju. “Viola” ima 27, a “rosoneri” 25 bodova, dok Sampdorija na šestoj poziciju koje vodi u Evropu ima 27 bodova, ali i dvije utakmice manje.