Rafal "tobdžija" i minimalac Junajteda

Luka Milivojević dao počasni gol za Kristal Palas na stadionu "Emirejts".

Arsenal se oporavio od prošlonedeljnog poraza koji mu je naneo Bornmut. "Tobdžije" su gradskog rivala Kristal Palas uhvatile potpuno nespremnog, pa je već sredinom prvog poluvremena rezultat bio 4:0!

Od toga su dva gola postigli defanzivci Naćo Monreal i Loran Košelni posle kornera.

Tim Arsena Vengera rutinski je održavao stečenu prednost, da bi u 78. minutu Luka Milivojević ublažio poraz i postavio konačnih 4:1.

Kristijan Benteke mu je glavom spustio loptu na peterac, a reprezentativac Srbije se dobro snašao i u gužvi, udarcem iz okreta, zatresao mrežu peti put ove sezone u utakmicama Premijer lige. Milivojević je prva tri gola dao sa "bele tačke", a ovo mu je drugi pogodak iz igre, nakon pobedonosnog u duelu sa Sautemptonom pre petnaestak dana.

Luka Milivojević gol, Arsenal - Kristal Palas 4:1, Premijer liga 2018

Kristal Palas je od 31. decembra do ove utakmice osvojio sedam od mogućih devet bodova i izvukao se iz zone ispadanja, ali ima još mnogo da se igra...

Mančester junajted smanjio je prednost vodećeg Mančester sitija na devet bodova, zabeleživši minimalnu pobedu u Barnliju - 0:1.

Antoni Marsijal je početkom drugog poluvremena prihvatio dobar pas Lukakua i sa oko 15 metara uz pomoć prečke matirao golmana Poupa.

Domaćin je u nastavku imao nekoliko dobrih prilika, Gudmundson je iz slobodnog udarca pogodio prečku, ali nije bilo revanša za decembarski duel na "Old Trafordu", kada je Junajted golom Lingarda u nadoknadi vremena sprečio trijumf Barnlija (2:2).

"Crveni đavoli" se posle tri uzastopna remija nalaze u seriji od tri pobede u Premijer ligi, i to bez primljenog gola.

Mančester siti protiv Njukasla će od 18.30 časova imati lepu priliku da vrati prednost na 12 bodova.

Treba još istaći da je Tio Volkot debitovao za Everton asistencijom Oumaru Nijaseu kod izjednačujućeg gola protiv Vest Bromviča - 1:1.