"Blokbaster" na Meaci: Nestali u 40 sekundi

Inter već u prvom minutu slomio Veronu, a potom upisao ubjedljivu pobjedu. Lacio u osam minuta postigao tri gola za preokret protiv Beneventa, Ljajić strijelac u pobjedi Torina.

Poslije remija Rome sa Bolonjom fudbaleri Intera u premijernom meču 30. kola Serije A fudbaleri Intera znali su da protiv Verone ne smiju sebi dozvoliti da kiksaju u borbi za treće mjesto na tabeli sa „vučicom“

I nisu ni gubili vrijeme!

Mauro Ikardi načeo je Veronu poslije manje od 40 sekundi, da bi do kraja Perišić i još jednom Ikardi pogodili sa ubjedljiv trijumf „neroazura“ od 3:0 na Meaci.

Publika još nije zauzela svoja mjesta, ali ni defanzivci Verone, a na semaforu je već stajalo 1:0.

Perišić je brzo izveo aut, a Ikardi se ubacio iz zadnje linije Verone i rutinski poslao loptu u mrežu.

Asistent kod prvog gola, Ivan Perišić povisio je na 2:0 u 13. minutum, poslije odličnog dodavanja saigrača iz reprezentacije Marcela Brozovića.

Odličnu partiju Ikardi i Perišić krunisali su još jednom u 49. minutu saradnjom za ubjedljiv trijumf Intera. Perišić je centrirao za Ikardija koji sa pet metara postiže svoj 25. gol ove sezone.

Nevjerovatnih OSAM golova viđeno je na Olimpiku na meču Lacija i Beneventa.

Lacio je slavio sa 6:2, ali teško je povjerovati da su navijači nebesko-plavih sat vremena strepili od „fenjeraša“.

Počelo je odlično po „lacijale“, golman gostiju Puđoni opravdano je u devetom minutu dobio crveni karton zbog igranja rukom van svog šesnaesterca, a Imobile je u 19. minutu pogodio za 1:0.

Popularne „vještice“, koje su ove sezone upisale samo 11 bodova, nisu imale šta da izgube, pa su krenuli na sve ili ništa i vrlo brzo šokirale „Olimpiko“, i to sa deset igrača!

Prvo je u 23. minutu Kataldi izjednačio na 1:1, da bi Giljerme u 51. minutu preokrenuo na 2:1 i izazvao nevjericu domaćih navijača.

Neizvjesnost je trajala do 60. minuta, a onda je Lacio sa tri gola u osam minuta stigao do potpunog preokreta. Kaisedo, Fraj i ponovo Imobile tresli su mrežu Alberta Brinjolija, poznatog po fantističnom pogotku Milanu u sudijskoj nadoknadi.

Za više nego ubjedljivih 6:2 pobrinuli su se Lukaš Leiva, a potom i Luis alberto sa bijele tačke u sudijskoj nadoknadi.

Crvenih kartona bilo je i na meču Đenova- SPAL gdje su gosti sa igračem manje izborili remi 1:1, te na duelu Fiorentine i Krotonea. Fiorentina je već u trećem minutu načela goste, a nakon što je Krotone ostao bez isključenog Kapuana četvrtu uzastopnu pobjedu „ljubičica“ ovjerio je Kjeza – 2:0.

U duelu Kaljarija i Torina poslije 45 minuta nije bilo golova, a onda su gosti postigli ČETIRI.

Prizemnim udarcem sa 13 metara za 0:2 u strijelce se upisao i srpski reprezentativac Adem Ljajić.