BUNDES: Ni Labadija ne pomaže Volfsburgu

“Vukovi” ubjedljivo poraženi u Menhengladbahu i ponovo su opasno blizu ispadanja u “Cvajtu”.

Bruno Labadija doveden je krajem februara na klupu Volfsburgu i dobio je zadatak da ponovi ono što je uradio 2015. sa HSV-om – opstanak u Bundesligi.

Poslije početnog remija i četiri poraza “vukovi” su upisali dva remija i pobjedu pa se činilo da su konačno krenuli ka svom cilju, ali su u petak uveče ponovo “zalutali”.

U premijernom meču 31. kola Volfsburg je sa ubjedljivih 3:0 poražen u Menhengladbahu od Borusije i ostao na 30 bodova, koliko imaju i Majnc i Frajburg, koji svoje mečeve igraju tokom vikenda.

Brzo, direktno i lukavo stigla je Borusija do pobjede, a konačan rezultat postavljen je u prvih 45 minuta.

Već u osmom domaćin je stigao do vođstva, doduše uz malo sreće. Štindl je bio duboko u ofsajdu kada je jedan igrač domaćih nespretno poslao loptu ka svom golu. Ovaj poklon  napadač Borusije rutinski je iskoristio i poslao loptu u mrežu za 1:0.

Na 2:0 povisio je Rafael u 35. minutu nakon što je veći dio posla obavio Hofman.

Labadija je u međuvremenu shvatio da ništa ne štima u njegovoj ekipi pa je ubacio Marsela Tiserana umjesto Džona Bruksa, koji je bijesan napustio teren.

Do konačnih 3:0 Borusija je stigla “prevarom” ili bolje rečeno lukavstvom Kramera koji je uhvatio goste  na spavanju pred sam kraj prvog dijela

Golman Kastils stajao je na stativi i tek pozivao saigrače da stanu u živi zid, a Kramer je brzo izveo slobodan udarac i poslao loptu u praznu mrežu. Uzalud su fudbaeri Volfsburga prigovarali sudiji, jer on nije tražio da se udarac izvodi na njegov znak.

“Vukovima” je ostalo da se pomire sa pogotkom, a poslije 90 minuta i porazom, najubjedljivijom otkako je Labadija na klupi.