Parma je u Seriji A!

"Mljekadžije" izborile rekordnu treću uzastponu promociju u spektakularnoj završnici Serije B!

Šansu za direktnu promociju, koju je već osigurao Empoli, je imao Frozinone, kao i Palermo, ali se Seriji A raduju u Parmi!

"Mljekadžijama" je bila potrebna pobjeda u gostima protiv Specije i da Frozinone kod kuće ne osvoji sva tri boda protiv Fođe kako bi osigurali treću uzastopnu direktnu promociju u viši rang takmičenja nakon što su 2015. preselili u Seriju D i ekspresno izborili viši rang, pa godinu dana kasnije i Seriju B.

Upravo to se i dogodilo!

Parma je u Speciji došla do tri boda, a na putu prema trijumfu je imala veliku pomoć od svog bivšeg napadača Alberta Đilardina koji je pri vođstvu "plavo-žutih" promašio penal u 28. minutu susreta.

Golove za Parmu u pobjedi od 2:0 su postigli Fabio Ćeravolo u 11. i Amato Ćićareti u 61. minutu.

Ovo je treća uzastopna promocija za Parmu, što je rekord u italijanskom fudbalu.

Ipak, sva drama, radost i tuga koju fudbal može da ponudi viđena ja u Frozinoneu!

Gosti iz Fođe su došli veoma "motivisani", iako su deveti na tabeli, i do vođstva stigli u 35. minutu pogotkom Fabia Macela. Frozinone je pred krcatim tribinama stadiona "Benito Tripe" do poravnanja došao u 68. minutu, a do potpunog preokreta samo pet minuta kasnije.

Domaći igrači su Seriju A u rukama držali sve do 89. minuta kada je Roberto Florijano pogodio za 2:2 i vjerovatno postao najomrženiji čovjek italijanske provincije Frozinone u regiji Lacio.

Šansu za direktnu promociju je imao i Palermo, u slučaju poraza Frozineone i remija Parme, ali će se ipak morati zadovoljiti učešćem u plej-ofu.

Sjajan gol u pobjedi ekipe sa Sicilije u gostima kod Salernitane (0:2) je postigao Ivajlo Čočev...

Plej of za promociju - četvrtfinale:

Bari - Ćitadela (26. maja) - pobjednik ide na Frozinone
Venecija - Peruđa (27. maja) - Palermo

Frozinone i Palermo su se direktno plasirali u polufinale koje se igra na dva meča, kao i finale, dok se u četvrtfinalu igra jedna utakmica, s tim da u se u slučaju nerješenog ishoda nakon eventualnih produžetaka ne šutiraju penali već dalje ide bolje plasirana ekipa nakon ligaškog dijela sezone.

Rang niže idu Novara, Pro Verćeli i Ternana, dok će Askoli i Entela "snage" odmjeriti u plej-autu.