Triler na Vembliju, pobeda Španije

Španija kao gost pobedila Englesku u derbiju grupe 4 elitne Lige nacija. Sve rešeno u prvom, drama trajala preko 100 minuta.

Markus Rašford "zapalio je" prepun Vembli kada je u 11. minutu krunisao vrlo lepu akciju i asistenciju Luka Šoa pretvorio u vođstvo Engleza.

Delovalo je da će polufinalisti Svetskog prvenstva u Rusiji održati javni čas fudbala Španiji. Uf, kako loša procena. Dobri su bili Englezi, ali i dalje nedovoljno dobri da sruše "crvenu furiju". Brže od očekivanog Španija je postavila stvari na svoje i u uvodnom meču grupe 4 Lige A pobedila na Vembliju 2:1 (2:1).

England

Slavlje domaćina potrajalo je tek nešto duže od minut.

Španci su već u 13. izveli akciju po desnoj strani, Rodrigo je video gužvu u kaznenom prostoru, ali i slobodnog Saula, usledio je pas i odlična reakcija fudbalera madridskog Atletika.

Posle nešto više od pola sata, Španija je vodila. Ovaj put mreža se zatresla nakon prekida sa leve strane. Tijago Alkantara je izveo slobodan udarac, domaćin je potpuno zaboravio na Rodriga, koji je pobegao na "prvu stativu", upravo tamo gde je gađao Alkantara i loptu lagano smestio pored nemoćnog Džordana Pikforda.

Španija je mogla do trećeg gola u 55. minutu.
Markos Alonso je poslao sjajnu loptu koju je na ivici šesnaesterca primio Alkantara i tukao, ali je ona prozujala iznad prečke.

SVI GOLOVI

Eng Spa 1:2

Englezi gol šansu prave u 81. minutu. Međutim, David De Hea je uspeo da spreči Rašforda da ga po drugi put savlada, a u istom minutu spetljao se i Hari Kejn. Golman Španije sprečio je Harija Megvajera da u desetom minutu sudijske nadoknade izjednači. Lopta je išla uz levu stativu, međutim na njenom putu presreo ju je odlični čuvar mreže.

Sudijska nadoknada trebalo je da traje devet minuta, ali se igralo još dva preko tog produžetka. Španija je takmičenje počela pobedom na vrlom terenu, a već za tri dana kod kuće čeka vicešampiona sveta Hrvatsku.