Bajern stao, Nojer "poklonio" bod

Fudbaleri Augzburga šokirali Bajern na Alijanc Areni zahvaljujući grešci Manuela Nojera u finišu utakmice. Šalke upisao i peti poraz u sezoni.

Veliki bod osvojila je ekipa Manuela Bauma u utorak uveče.

Augzburg je remizirao sa Bajernom 1:1 u gostima i tako prekinuo seriju pobjeda u Bundesligi, ali i u međusobnim duelima.

Poslije četiri pobjede na startu sezone i sedam prvenstvenih pobjeda u duelu sa Augzburgom, aktuelni šampion Njemačke se konačno okliznuo.

Tačnije u 87. minutu lopta je iskliznula iz ruku Manuela Nojera poslije kornera za goste, a Guvelev je vratio loptu u peterac gdje ju je Feliks Gece grudima skrenuo u mrežu Bavaraca za 1:1.

Treneru Bajerna Niki Kovaču nije se isplatilo „kockanje“ sa sastavom, odnosno odluka da odmori prvotimce Alabu,  Hamesa Rodrigeza, Boatenga, Riberija i Levandovskog.

Hrvatski stručnjak pružio je priliku od prve minute Leonu Gorecki, Seržu Gnabriju, Sandru Vagneru i Renatu Sančezu, a dok su prva dvojica ispunili zadatak, to se ne može reći za Sančeza i Vagnera, koji su odigrali na nedovoljno visokom nivou.

Mladi Portugalac je u nekoliko navrata bio sebičan u završnicama akcija i propisno iznervirao saigrače, dok je Vagner propustio nekoliko dobrih prilika, od kojih treba izdvojiti onu u 41. minutu kada je propustio stopostotnu šansu.

Napadač Bajerna dobio je poklon loptu i izašao sam pred Lutea, ali je golman gostiju odbranio ovaj zicer.

Samo tridesetak sekundi kasnije Lute je vrhovima prstiju odbio loptu u korner poslije dobrog šuta Gnabrija.

Ono što nisu uspjeli u 45 minuta prvog poluvremena fudbaleri Bajerna uspjeli su u manje od tri minute igre u nastavku.

Gnabri je istrčao kontranapad, a onda na ivici šesnaesterca poslužio Robena, koji je prepoznatljivim driblingom u sredinu bacio na zemlju Lutea, a onda zapucao loptu pod prečku.

Uprkos primljenom pogotku Augzburg nije mnogo prijetio poslije primljenog gola, ali nije ni Bajern.

U međuvremenu je Kovač ubacio Alabu, Riberija i Alkantaru, ali nije uspio da dovoljno motiviše svoju ekipu, koja se zadovoljila jednim postignutim golom.

Surova kazna stigla je tri minute prije kraja.

Feliks Gece izjednačio je na 1:1 i donio Augzburgu prvi bod protiv Bajerna u osam prvenstvenih duela.

Osim šampiona kiksao je i vicešampion.

Šalke je upisao i peti poraz ove sezone, ovog puta bilo je to minimalnim rezultatom na gostovanju Frajburgu. Gol vrijedan tri boda za domaće postigao je Niderlehner.