"Luda šuma" probudila Leverkuzen

Poslije tri startna poraza, Bajer upisao i drugu vezanu pobjedu u Bundesligi i to na gostovanju u Dizeldorfu (1:2).

Novajlija u Bundesligi, ekipa Fortune iz Dizeldorfa dočekala je "apotekare", koji su zahvaljujući napadaču Kevinu Folandu odnijeli sva tri boda sa "Esprit Arene".

FORTUNA - LEVERKUZEN 1:2 (0:0)

Nekadašnja "srebrna kopačka" sa Evropskog prvenstva (U-21) u Češkoj Kevin Foland postigao je oba pogotka za goste i osigurao drugu uzastopnu pobjedu Bajeru poslije lošeg početka u šampionatu.

A "buđenje" Leverkuzena je počelo u bugarskom Razgradu, gdje je poslije 2:0 od Ludogoreca preokrenuo na 2:3 na startu Lige Evrope, a zatim i minimalno savladao Majnc.

U srijedu uveče je "proradio" Kevin Foland, prošlosezonski četvrti strijelac Bundeslige sa 14 golova, a oba pogotka "pala" su u drugom poluvremenu, nakon što su domaćini dominirali u prvih 45 minuta i propustili nekoliko solidnih šansi da pogode mrežu Lukasa Hradeckog.

Najprije je Foland u 51. minutu nakon kornera i asistencije glavom Dominika Kora sa dva metra ćušnuo loptu u prazan gol, da bi devet minuta kasnije glavom pogodio mrežu na asistenciju Kaja Haverca.

Domaćin je u finišu stigao do počasnog gola i to iz jedanaesterca u četvrtom minutu sudijske nadoknade, a siguran realizator bio je Rouven Henings - 1:2. Ipak prekasno...

Napomenimo i da je prvih 20 minuta navijači oba tima u Dizeldorfu su ćutanjem izrazili protest protiv sve veće komercijalizacije prvenstva Njemačke, skupih ulaznica, neadekvatnih termina...