Problemi za Bajern - Borusije odmiču!

Osim Borusije Dortmund kiks minhenskog Bajerna iskoristila je i Borusija Menhengladbah savladavši Hanover.

Subotnji remi Bajerna i Fortune Diseldorf bio je iznenađenje 12. kola Bundeslige, ali i dodatna motivacija za Borusiju Menhengladbah da se novim trijumfom učvrsti na drugoj poziciji i odmahne Bavarcima na pet bodova.

Upravo to učinila je ekipa Ditera Hekinga. Trijumfom nad Hanoverom  4:1 upisala je 100. pobjedu u Bundesligi i ujedno zadržala stoprocentan učinak na Borusija Parku ove sezone.

I ovaj meč počeo je „ludo“ – pogotkom poslije samo dvadeset sekundi.

Izveli su gosti loptu sa centra, odigrali par dodavanja, a onda je Fulkrug dugu loptu spustio za Bobija Vuda koji ju šalje kroz noge Janu Someru za šok na Borusija Parku – 0:1.

Ovo je treća utakmica u ovom kolu Bundeslige u kojoj je postignut pogodak u prvom minutu, što se nikada ranije nije dogodilo.

Činilo se da će Hanover prekinuti post od čak 18. utakmica bez pobjede u gostima, a malo ko je u tom trenutku vjerovao da će gosti doživjeti pravi debakl do kraja utakmice.

Osim Torgena Azara...

Mlađi brat fudbalera Čelsija briljirao je na ovoj utakmici, bio na svim dijelovima terena, gurao saigrače u šanse, namjestio i postigao pogodak. Ukratko potvrdio je da je trenutno možda i u boljoj formi od starijeg Edena, koji je juče upisao poraz od Totenhema sa londonskim Čelsijem.

Upravo Torgen Azar već u sedmoj minuti vratio je egal lijepim pogotkom u suprotan ugao, poslije dobra akcije Borusije Menhengladbah.

Samo tri minute kasnije, mogao je i do novog pogotka, poslije solo akcije, međutim, njegov udarac je izblokiran ispred gol-linije.

Borusija je dominirala pa su priliku da se okušaju pred protivničkim golom dobijali i defanzivci, a jednu od njih iskoristio je desni bek Lang i matirao u 44. minutu Esera za preokret  2:1 i svoj prvenac ove sezone.

Prvo poluvrijeme obilježio je i stravičan sudar Gintera i Bazea, pa su obojica morali biti zamijenjeni.

Pitanje pobjednika definitivno je riješio Štindl u 58. minutu, postigavši gol klubu čiji je dres nosio 131 put, sve do 2015. godine.

Za potpuni debakl Hanovera u Menhenglabdahu pobrinuo se Zakarija u 77. minutu.

Borusija je druga, dok  je Hanover i dalje „ispod crte“, na mjestu koje vodi u baraž.

U prvom nedjeljnom meču 12. kola Bundeslige Frajburg i Verder remizirali su 1:1. Domaći su imali prednost sve do sudijske nadoknade, a onda je Augustinson donio bod svojoj ekipi. Svih 90 minuta u dresu verdera odigrao je srpski reprezentativac Miloš Veljković.