Roma sve dalje od Lige šampiona

Roma nije uspjela da zabilježi pobjedu nad Sasuolom u Ređo Emiliji (0:0) i poprilično se udaljila od Lige šampiona.

Rimska "vučica" je na posljednjih 11 međusobnih mečeva četiri puta dozvolila Sasuolu da ostane neporažen.

Nakon trijumfa u prethodnom kolu protiv šampiona Juventusa (2:0) Rimljani su sve upropastili kad je bilo najpotrebnije jer bi eventualnom pobjedom drastično povećali šanse za nastup u Ligi šampiona naredne sezone.

Međutim, Sasuolo je ponovo na "Mapei" stadionu otkinuo bod(ove) izabranicima Klaudija Ranijerija, kojem je već navodno spreman nasljednik na klupi i sveo šanse za evropsku elitu na domen teorije.

SASUOLO - ROMA 0:0

Poslije lošeg prvog poluvremena u kišnoj Ređo Emiliji, gdje je golman Antonio Mirante panterskom reakcijom spasio Romu u samom finišu nakon što je Filip Đuričić izbjegao ofsajd i iskosa sa desne strane gađao suprotni ugao.

To je bila najbolja šansa na obje strane u prvih sat vremena, a onda su gosti kreirali najmanje četiri odlične prilike u kojima su MORALI da riješe pitanje pobjednika.

Ali, nisu uspjeli!

Najprije se napadač Rimljana Stefan El Šaravi u 57. minutu našao na 10 metara od gola domaćina i bio neprecizan, da bi tri minuta kasnije kapiten Bosne i Hercegovine Edin Džeko gađao tik pored stative, a onda je golman Sasuola Andrea Konsilji odbranio "zicer" Brajanu Kristanteu, nakon centaršuta srpskog kapitena Aleksandra Kolarova.

Njegov sunarodnik iz Sasuola Filip Đuričić je u 73. minutu oboren u kaznenom prostoru, tražio je jedanaesterac, međutim sudija Fabio Mareska je odmahnuo rukom.

Potom je Roma pogodila i stativu 15-ak minuta prije kraja kada se lopta odbila od Džastina Klajverta i završila na okviru gola. U finišu se uglavnom igralo "viktorije" ispred domaćeg gola, ali Sasuolo je izdržao sve napade Rome i uknjižio 16. ovosezonski remi.

Mreža domaćina se doduše zatresla u 93. minutu nakon udarca Federika Facija, međutim, pogodak je opravdano poništen zbog ofsajda.