Ukrajina ne staje, Portugal prati, Francuzi jedva

Englezi izgubili u Pragu iako su poveli poslije samo pet minuta.

Reprezentacija Srbije nije imala sreće. Ukrajina i Portugal nisu podbacili ovog petka u svojim mečevima kvalifikacija za Evropsko prvenstvo i dodatno su se udaljili od "orlova".

Ukrajinci pobjedom nad Litvanijom 2:0, a Portugalci 3:0 protiv Luksemburga. I jedni i drugi igrali su pred svojim navijačima.

To znači da ekipa Andreja Ševčenka sada ima 16 bodova iz šest utakmica, evropski prvaci su na 11 bodova iz pet duela, dok srpski fudbaleri imaju sedam bodova iz pet mečeva.

Pobjedu Ukrajini donio je vezista italijanske Atalante, Ruslan Malinovski, koji je bio precizan u 29. i 58. minutu.

Portugalci su izašli u prilično jakom sastavu pred publiku u Lisabonu, sa Kristijanom Ronaldom, Žoaom Feliksom, Bernardom Silvom, Žoaom Mutinjom... Od početka je težište igre bilo postavljeno na polovinu gostiju, a prvi je pogodio Bernardo Silva u 16. minutu, posle odličnog prodora Semeda po desnoj strani.

Iako se činilo da ćemo gledati goleadu, Portugalci su malo popustili gas poslije vođstva. Na 2:0 povisio je Ronaldo "tek" u 65. minutu, poslije ukradene lopte defanzivcima Luksemburga i potom majstorskog lob udarca. Bio je to njegov 699. gol u karijeri!

Konačnih 3:0 postavio je Gonzalo Guedeš u 89. minutu, uz pomoć jednog od igrača gostiju, kog je pogodila lopta poslije njegovog šuta i promijenila pravac.

Svjetski šampion Francuska namučio se da dođe do pobjede na Islandu, ali je uspio pogotkom Olivijea Žirua iz penala u 66. minutu.

"Trikolori", međutim, dijele prvo mjesto u svojoj grupi, pošto je i Turska došla do tri boda. I to pogotkom Tosuna u nadoknadi protiv Albanije u Istanbulu za 1:0.

PRVI PORAZ ENGLEZA

Poslije četiri vezane pobjede dogodio se prvi poraz Engleske u ovim kvalifikacijama.

Iako su gosti poveli u Pragu golom Harija Kejna iz penala već u 5. minutu, poslije faula nad Sterlingom, Česi su uspjeli da preokrenu i slave 2:1 za poravnanje na prvom mjestu tabele.

Jakub Braberc je izjednačio poslije kornera u 9. minutu, a pobjedu svom timu donio je Zdenjek Ondrašek u 85. iskoristivši dezorjentaciju engleskih defanzivaca.

U istoj grupi Crna Gora i Bugarska igrale su u Podgorici bez golova.

REZULTATI:

Grupa A

Crna Gora - Bugarska 0:0

Češka - Engleska 2:1 (1:1)
/Brabec 9, Ondrašek 85 - Kejn 5p/

TABELA: Engleska (5 utakmica) 12 bodova, Češka (6) 12, "Kosovo" (5) 8, Crna Gora (6) 3, Bugarska (6) 3.

Ponedeljak (14. oktobar): "Kosovo" - Crna Gora (20.45), Bugarska - Engleska (20.45),

Grupa B

Ukrajina - Litvanija 2:0 (1:0)
/Malinovski 29, Malinovski 58/

Portugal - Luksemburg 3:0 (1:0)
/Silva 16, Ronaldo 66, Guedeš 89/

TABELA: Ukrajina (6 utakmica) 16 bodova, Portugal (5) 11, Srbija (5) 7, Luksemburg (6) 4, Litvanija (6) 1.

Ponedeljak (14. oktobar): Ukrajina - Portugal (20.45), Litvanija - Srbija (20.45).