Bruka Reala, penali i autogol: Račić slavio veliku pobjedu protiv Jovića!

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Srpski vezista proveo svih 90 minuta na terenu.

Primera Valensija - Real Madrid 4-1 Izvor: ALBERTO SAIZ/AP, Tanjug/AP/Alberto Saiz

Karlos Soler. Jedan, dva, tri...

Postaće noćna mora za Real Madrid, Zinedina Zidana i Tiboa Kurtou, golmana Madriđana. Postigao je čak tri gola na večerašnjem meču i svaki od njih je bio sa bijele tačke.

VALENSIJA - REAL MADRID 4:1
/Soler 35 p, 54 p, 65 p, Varan 43 ag - Benzema 23/

Da, dobro ste pročitali. Vjerovatno je ovo prvi put da ste čuli da je protiv Real Madrida dosuđeno tri penala na istom meču.

Vezista Valensije, koji je na sredini terena igrao u tandemu sa Urošem Račićem, bio je precizan sva tri puta, što je dovelo do ubjedljive pobjede ''slijepih miševa''.

Pored tri gola Solera, strijelac za Valensiju je bio i Rafael Varan, koji je u 43. minutu pogodio mrežu sopstvenog tima. Iako je Real Madrid od 23. minuta vodio pogotkom Karima Benzeme, na kraju je doživio brodolom.

Nakon nekoliko mečeva u kojima Zidan nije koristio Luku Jovića, srpski napadač je večeras dobio šansu. Ponovo prekasno, kada je sve bilo gotovo, u 83. minutu meča. Tada je već bilo 4:1, što je bio i konačan rezultat ovog meča.

Porazom u Valensiji, Real je izgubio korak za vrhom tabele, ali bi mogao da se vrati blizu čelne pozicije pobjedom u zaostalom meču. Ipak, stiče se utisak da će uskoro morati da ''vija'' gradskog rivala koji igra dobro i koristi kikseve Reala i Barselone.