Četvrtoligaš iznenadio premijerligaša na "Bilinom polju": Čelik trijumfovao nad Mladosti u prijateljskom susretu

Dvostruki strijelac za kantonalnog ligaša bio je Davud Čičak

Prijateljska utakmica Čelik Mladost Izvor: Promo/NK Čelik

Dvosedmičnu pauzu u m:tel Premijer ligi Bih fudbaleri Mladosti iz Doboja kod Kaknja iskoristili su za odigravanje prijateljske utakmice protiv komšija iz Zenice, Fudbalskog kluba Čelik, koji se ove sezone takmiči u najnižem rangu fudbala u FBiH – Kantonalnoj ligi ZDK.

Nije ta činjenica, ipak, smetala crveno-crnima da pruže veoma dobru partiju i kao četvrtoligaši trijumfuju nad učesnikom najvišeg fudbalskog ranga u državi:

ČELIK – MLADOST 2:1
/Čičak 2, 67 – Nikolić 81/

Jesenji šampion kantonalnog takmičenja Kakanjce je "načeo" već u drugom minutu, kada je pogodio Davud Čičak.

Pogotkom istog igrača, Zeničani su u 67. minutu udvostručili prednost, dok je konačni 2:1, devet minuta prije kraja, postavio Miloš Nikolić.

U Kantonalnoj ligi ZDK takmičenje je završeno polovinom oktobra, a Čelik je uz maksimalnih 27 bodova i gol-razlikom +33 (34:1) na pravom putu da se naredne godine nađe u Drugoj ligi FBiH.

Ekipi Mladosti je, sa druge strane, ostalo da odigra još pet utakmica u m:tel Premijer ligi BiH do odlaska na odmor, a prvu će odigrati 21. ili 22. novembra, kada će gostovati Tuzla sitiju.