Veležu malo i 30 šuteva za bar jedan gol: Široki Brijeg posljednji četvrtfinalista Kupa BiH!

Mostarci su dominirali, ali to im nije donijelo korist u borbi za četvrtfinale Kupa BiH

Kup BiH osmina finala Velež Široki Brijeg Izvor: FENA/FK Velež

Poslije premijerligaškog duela, završenog trijumfom Mostaraca (2:1), dva tima su danas ukrstila koplja u zaostaloj utakmici osmine finala Kupa BiH, a na kraju je, pomalo iznenađujuće obzirom na statistiku, plasman u narednu fazu izborio gostujući tim:

VELEŽ – ŠIROKI BRIJEG 0:1 (0:1)
/Jurić 39/

Izabranici Feđe Dudića DOMINIRALI su svih 90 minuta.

Čak 30 puta su šutirali ka golu Miškića (samo dva beka Radović i Fereira nisu uputili nijedan udarac), izveli šest kornera, ali nije im to donijelo rezultatsku korist  i plasman u četvrtfinale Kupa...

Tim Tonija Karačića ništa značajno pred golom "rođenih" nije napravio sve do 39. minuta, kada je postignut jedini gol na meču.

"Sijevnula" je tada jedna kontra, Slaviša Bogdanović je odbranio udarac Alena Jurilja, ali se na njegovu nesreću lopta odbila do Stipe Jurića koji ne griješi i tim sa Pecare dovodi u vođstvo.

Podsjetimo, ova utakmica je trebalo da se igra 21. oktobra, ali je dogovorom dva kluba, uz saglasnost FS BiH, odgođena za današnji dan zbog korona virusa u redovima Širokobriježana.

Ranije su plasman u četvrtfinale, koje se igra 3. marta, obezbijedili Tuzla siti, Željezničar, Zvijezda 09, Sarajevo, Borac, Zrinjski i Klis.

VELEŽ: Bogdanović, Bihorac, Pršeš (od 46. Brandao), Ćosić, Ovčina (od 59. Cvijanović), Osmić (od 81. Zvonić), Fereira (od 59. Radović), Vehabović (od 71. minuta Anđušić), Ćivić, Radovac, Mulić. Trener: Feđa Dudić.

ŠIROKI BRIJEG: Miškić, Medić, Grgić (od 81. minuta Mašić), Ćorić, Jurilj (od 89. Angelov), Jović (od 89. Obšivač), Stanić, Radeljić, Vukoja (od 74. Pervan), S. Jurić (od 74. Ikić), M. Jurić. Trener: Toni Karačić.