Završeno je četvrto kolo grupne faze u Ligi šampiona.

USPEH MARKA NIKOLIĆA U MADRIDU: Simeone nije imao rešenje, Lokomotiva osvojila bod za pamćenje! Izvor: MN PRESS

Završeno je četvrto kolo grupne faze u Ligi šampiona!

Neki timovi su već obezbedili prolaz u nokaut fazu takmičenja, a neki su, iako se to nije očekivalo, u veoma teškoj situaciji.

Ubedljive pobede na domaćem terenu su ostvarili Ajaks protiv Mitjilanda (3:1) i Bajern protiv Salcburga (3:1), dok su na gostovanjima slavili Porto, Real Madrid i Atalanta!

Jedini remi dogodio se u Madridu, gde se igrao meč Atletika i Lokomotive iz Moskve. Marko Nikolić i njegova četa su ponovo remizirali protiv Dijega Simeonea i španske ekipe koja je trenutno u najboljoj formi u toj zemlji!

Nakon četiri odigrana kola, Lokomotiva ima tri boda i još gaji nade da bi mogla da izbori plasman u nokaut fazu takmičenja.

Susrete u sredu uveče su obeležili i crveni kartoni, a bilo ih je čak pet. Među igračima koji su ranije napustili teren je i Marko Grujić koji je dva žuta kartona dobio u roku od samo devet minuta. Ne baš sjajna partija za momka koji je na pozajmici iz Liverpula.

Daje gol i Mitjiland

Fudbaler iz Australije Aver Mabil je strelac sa bele tačke za 3:1 u Amsterdamu. Ipak, teško je zamisliti da će biti neizvesnosti tamo u poslednjih desetak minuta.

22:32

Mnogo uzbuđenja u Marseju

Defanzivac domaćih Balerdi je napravio penal i zaradio drugi žuti karton, a Porto je sa bele tačke duplirao prednost protiv Olimpika.

Serhio Oliveira je postigao veoma važan gol za portugalski tim.

Uporedo sa tim, Salcburg je smanjio na 3:1 u Minhenu preko Beriše.

22:30

Drugi žuti karton za Grujića!

Srpski reprezentativac je isključen na meču protiv Olimpika iz Marseja. Dva žuta kartona u razmaku od desetak minuta znače da će on ranije na tuširanje.

22:28

Nema gola u Madridu!

68. minut - Koke je pogodio za prednost Atletika, ali...

Ima sreće ekipa Marka Nikolića. VAR je konsultovan i zbog ofsajda ostaje 0:0.

22:27

Crveni, pa gol!

Bajern Minhen je mašina.

Mark Roka je isključen u 66. minutu meča, ali je samo dva minuta kasnije Liroj Sane postigao treći gol za nemački tim.

Iako će igrati sa igračem manje, verovatno je Bajern već stigao do pobede protiv Salcburga.

22:24

I odmah kazna...

Gosens duplira prednost Atalante u Engleskoj, dok Ajaks stiže do trećeg pogotka.

David Neres postiže pogodak za overavanje trijumfa.

22:22

Jirgen Klop menja četvoricu - odjednom!

Neobično!

Ali, videćemo da li donosi rezultat.

22:20

Tarjeta Amarilla

Žuti karton za Marka Grujića na meču protiv Olimpika iz Marseja.

22:19

GOOOOOOOOOOL i GOOOOOOOOL!

60. minut - Dva tima postižu pogotke na gostovanjima, u istom trenutku.

Real Madrid duplira prednost preko Rodriga, koji se našao sam na drugoj stativi, dok Atalanta vodi u Liverpulu.

Iako su u Bergamu doživeli debakl, nisu se predali. Preko Josipa Iličića stižu do prednosti.

22:13

Mladost - ludost

Nema još ni 19 godina, a zatresao je mrežu u Ligi šampiona.

Treći najmlađi Holanđanin kom je to pošto za nogom.

22:10

GOOOOOOOOL

52. minut - Duplira prednost i Bajern iz Minhena!

Kinglsi Koman postiže drugi gol protiv RB Salcburga i skoro pa donosi pobedu Bavarcima.

22:09

Šta su čekali Kopljanici?

Četiri minuta nastavka dovoljna za dva gola.

Prvo talentovani Gravenbač, a zatim i Mazraui donose timu iz Amsterdama ubedljivu prednost protiv Mitjilanda.

22:08

Ovako to izgleda kroz objektiv

Fotografije sa mečeva Lige šampiona:

22:05

Nastavljamo!

Svih šest utakmica večerašnjeg programa je nastavljeno. Nadamo se da će biti više golova u drugom delu!

GOOOOOOOOOOOL

43. minut - A vodi i Bajern...

Ko bi drugi, Robert Levandovski! Majstor radi ono što najbolje ume.

21:42

GOOOOOOOOOOOOOOOOL

40. minut - Porto vodi u Marseju!

Sanusi je strelac, a to je rezultat koji timu iz Portugala praktično donosi prolaz u nokaut fazu.

21:41

Arturo je rekorder!

Lepo društvo, Patrik Vijera i Zlatan Ibrahimović.

Trojica fudbalera koja su u Ligi šampiona dobila crveni karton za tri različita tima.

21:34

Serijal gluposti Artura Vidala!

Bio je Čileanac u grupi igrača koji su tražili penal. Nisu ga dobili.

Vidal je oboren nakon duela sa Varanom, a zatim je dobio dva žuta kartona u roku od desetak sekundi. Isključen je, pa će Inter igrati sa igračem manje u nastavku meča!

21:29

Nema golova u Madridu

Posed lopte je podjednak, Atletiko mnogo više napada, ali Lokomotiva iz Moskve izdržava sve te pritiske.

Ponovo se tim Marka nikolića pokazuje kao tvrd orh.

21:26

Marko Grujić

Srpski internacionalac je upisao nastupe u prethodna dva kola, protiv Olimpijakosa i Olimpika iz Marseja, ali je večeras prvi put starter za Porto u Ligi šampiona.

21:17

Mreže miruju

15. minut - Samo jedan gol na šest mečeva, u uvodnim petnaest minuta. A i taj je postignut sa bele tačke!

21:13

Neverovatan podatak o Azaru

Belgijanac je posle tri godine dao gol u Ligi šampiona!

21:09

Posveta

U čast jednog od najvećih ikada:

21:07

GOOOOOOOOOL

7. minut - Vodi Real Madrid.

Eden Azar je precizan, nakon što je Barela oborio Naća u kaznenom prostoru tima iz Milana. Prednost za Madriđane već u ranoj fazi susreta.

21:05

Dve utakmice su odigrane!

Borusija iz Menhengladbaha se naigrala fudbala, dok je Mančester siti upisao minimalac.

Pogledajte izveštaje sa ta dva meča.

21:02

Počeli su svi mečevi!

Šest utakmica kojima se završava četvrto kolo grupne faze Lige šampiona - svuda se igra!

21:00

Minut ćutanja

Utakmice Lige šampiona počeće sa 60 sekundi tišine zbog smrti Dijega Maradone.

20:33

Startne postave:

Od srpskih fudbalera, u startnoj postavi se nalaze samo Marko Grujić i Dušan Tadić.

Na klupi za rezerve su Ivan Šaponjić i Slobodan Rajković, a Atletiko i Lokomotiva igraju u Madridu.

Zbog povrede nema Nemanje Radonjića, a zbog korone ovu rundu propuštaju Aleksandar Kolarov i Luka Jović, čiji timovi igraju u Milanu.