Nekada su igrali zajedno, sada mu "namješta" otkaz – Inzagi nadmudrio Pirla!

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Iako u duelu Beneventa i Juventusa nije bilo pobjednika jasno je da nekadašnji napadač ima mnogo više razloga za slavlje.

Serija A 9 kolo Benevento - Juventus 1-1 Izvor: Alessandro Garofalo/LaPresse

Trener Beneventa Filipo Inzagi pred duel sa Juventusom, hvalio je svog Andreu Pirla i rekao da nije iznenađen što je njegov nekadašnji saigrač iz Milana preuzeo "Staru damu", a onda ga uvalio u probleme.

Popularne "vještice“ remizirale su 1:1 sa devetostrukim uzastopnim šampionom Italije i otkinule mu važne bodove u borbi za novi Skudeto.

Tim Andree Pirla igra dobro u Ligi šampiona, ali je daleko od šampionske forme u Seriji A, pa se nakon remija na stadionu Ćiro Vigorito nalazi na petom mjestu i zaostaje tri boda za vodećim Milanom koji ima i utakmicu manje.

Iako zaostatak za "rosonerima" nije velik, igra Juventusa pod vođstvom Pirla ne ulijeva povjerenje, a čak tri ekipe bi do kraja ovog kola mogle da se bodovno izjednače sa "Starom damom“ i da sa 17 bodova zauzimaju pozicije od četvrte do osme.

Ni u subotu uveče Juventus nije pružio mnogo, ali teško da će za fanove Juventusa opravdanje biti neigranje Kristijana Ronalda.

I bez njega očekivalo se da Juventus lako riješi gostovanje na jugu Italije, koje je počelo minutom ćutanja za Dijega Armanda Maradonu, a potom nakratko bilo i prekinuto nakon 10 minuta u čast legendarne "desetke".

Ovaj prekid u prvi mah je iznenadio je Alvara Moratu, ali je tačno deset minuta kasnije Španac doveo Juventus u vođstvo.

Daleko je Juventus bio od dominacije, a to su iskoristili domaći fudbaleri,a da u najgorem mogućem trenutku po protivnika izjednače.

U trećem minutu sudijske nadoknade prvog poluvremena defanzivac Gaetano Leticija poslije gužve je poslao loptu kroz "šumu" nogu i ona je od stative odsjela u mreži Šćešnog.

Benevento je u nastavku imao dva zadatka da se odbrani i čini fudbalere što nervoznijim i uspjeli su u jednom i drugom.

Huan Kvadrado uspio je da izbjegne crveni karton nakon pomalo teatralnog pada Leticije u međusobnom koškanju, ali strijelac jedinog pogotka za Juventus nije izdržao.

Nakon što je Federiko Paskva označio kraj za peti remi Juventusa u sezoni Španac mu je nešto dobacio i arbitar mu je odmah pokazao crveni karton.

Beneventu je ovo prvi bod u duelima sa Juventusom, nakon dva poraza u međusobnim duelima.

Đenova - Parma (20.45)

TABELA: Milan 20, Inter (+1) 18, Sasuolo (+1) 18, Roma 17, Juventus (+1) 17, Verona (+1) 15, Napoli 14*, Atalanta (+1) 14, Lacio 14, Sampdorija 10, Kaljari 10, Benevento (+1) 10, Bolonja 9, Specija 9, Fiorentina 8, Udineze 7, Parma 6, Đenova 5, Torino 5, Krotone 2.

*NAPOMENA: Napoliju odlukom Fudbalskog saveza Italije oduzet bod zbog neodigrane utakmice sa Juventusom.