U dve odigrane utakmice odigrane u terminu od 18:55 pobede su upisali Šahtjor i Salcburg.

REALU PRETI ELIMINACIJA IZ LIGE ŠAMPIONA: Šahtjorovi Brazilci napunili mrežu Kurtoe, Salcburg dobio Nikolića! Izvor: EFREM LUKATSKY/AP, Tanjug

Real Madrid je šokirao svoje navijače pošto je drugi put ove sezone doživeo poraz od Šahtjora. Posle uvodnog poraza od 3:2 u Madridu, sada je tim Zinedina Zidana poražen sa 2:0 u gostima golovima Dentinja i Solomona.

Oba gola su došla posle velikih greški odbrane, pošto je prvo Rafael Varan propustio loptu do Dentinja, koji je ostao 1 na 1 sa Kurtoom i savladao ga.

Napadao je Real Madrid, ali nije uspevao da nađe put do mreže protivnika. Taman kada su se spremali da poslednjim snagama krenu na gol protivnika sevnula je još jedna kontra Šahtjora, a sjajni rezervista Solomon je preciznim udarcem sa ivice šesnaesterca savladao Tiboa Kurtou i osigurao pobedu svog tima.

Ova pobeda Šahtjora je stavila Real Madrid u jako nezgodan položaj, pošto više ne odlučuju o svojoj sudbini. Na deobi su drugog mesta sa Šahtjorom u svojoj grupi, ali je zbog boljeg učinka u međusobnim susretima Šahtjor apravo drugi, a Real treći.

Ukoliko Borusija Menhengladbah pobedi Inter u narednom meču ove grupe, Šahtjor bi pobedom u narednom kolu prošao dalje, bez obzira na to šta Real uradi u svom meču.

U drugom susretu odigranom u istom terminu greške defanzivaca koštale su Lokomotivu Marka Nikolića. Salcburg je došao u Moskvu i bio je mnogo bolji rival. Zasluženo su pobedili sa 3:1, a junak meča je Mergim Beriša sa dva gola.

Posle uvodnog gola usledila je velika greška Slobodana Rajkovića koji je sa dve nespretne reakcije poklonio pogodak protivniku. Prvo je poslao loptu u noge protivniku, ona mu se vratila, a on je potom opet ispucao u noge igračima austrijskog tima. To nisu propustili i Beriša je povisio na 2:0.

Taman kada se Lokomotiva golom Mirančuka iz penala vratila u meč, Murilo je napravio ogromnu grešku i poklonio kontru protivniku, a to je Salcburg iskoristio za konačnih 3:1. U meču u kome je Marko Nikolić mogao da osigura evropsko proleće njegov tim je izgubio i sada je na ivici eliminacije iz Evrope.

REZULTATI:

Šahtjor - Real Madrid 2:0

(Dentinjo 57, Solomon 82)

Lokomotiva - Salcburg 1:3

(Mirančuk 79, Beriša 28, 41, Adejemi 81)

Budite bolje informisani od drugih, PREUZMITE MONDO MOBILNU APLIKACIJU.

20:48

GOTOVO!

Real Madrid je sebi napravio veliki problem ovim porazom, a Marko Nikolić sa Lokomotivom nije uspeo da obezbedi evropsko proleće posle poraza svog tima od Salcburga. Dakle:

20:38

82. minut: GOOOOOL!

Šahtjor vodi 2:0!

Real Madrid je opet dozvolio kontru protivnicima, a rezervista Solomon je sjajno povukao i na kraju šutirao sa ivice šesnaesterca za spektakularan pogodak.

Real je na kolenima!

20:35

81. minut: ŠOK!

Adejemi je pogodio za 3:1, nije dugo Lokomotiva opet bila u igri.

Sada je Murilo izgubio loptu na sredini terena, onda je Adejemi povukao kontru, dobro ga je pokrio Ćorluka, ali je fudbaler Salcburga ipak šutirao i savladao Giljermea.

20:33

79. minut: GOOOL!

Anton Mirančuk je ušao sa klupe, stavio je loptu na belu tačku i pogodio. Smanjio je na 2:1 i vratio je svoj tim u igru!

20:32

78. minut: Penal za Lokomotivu!

Ze Luis se dobro postavio i srušen je u 16 metara protivnika, a Ramaljo ga je sa obe ruke odgurnuo sa leđa. Šansa da se Lokomotiva vrati u meč!

20:30

74. minut: Jalovi napadi Reala

Sada je probao Mendi, ali je šutirao tačno u golmana Šahtjora Trubina.

Pre ovog pokušaja videli smo dvostruku izmenu u Šahjtjoru, izašli su Marlos i Tajson, ušli Solomon i Majkon.

20:24

68. minut: Dvostruka izmena

Menja Salcburg, ulazi Luka Sučić umesto Kamare, a Koitu menja Adejemi.

20:22

66. minut: Opet preti Šahtjor

Tete je sjajno probio Mendija i Naća, a onda je poslao sjajan pas za Kovalenka. Ipak on je izblokiran.

20:18

Loša situacija za Real

Ukoliko bi se meč ovako završio situacija bi bila slefdeća.

Borusija Menhengladbah bi sa utakmicom manje imala 8 bodova, Šahtjor i Real bi bili na 7 bodova, a Inter na samo 2 uz utakmicu manje.

Šahtjor bi zbog boljeg međusobnog skora bio treći i ne bi bio na mestu koje vodi u nokaut fazu Lige šampiona.

20:15

59. minut: Varan nerzovan

Još jedan njegov grub start, a već ima žuti karton. Užasan meč za Francuza.

20:12

57. minut: GOOOOL!

Vodi Šahtjor! Kakav šok u Ukrajini, a i gol je pao na šokantan način!

U polukontri Šahtjora lopta se odbila u kaznenom prostoru Reala, a Rafael Varan je onda reagovao neshvatljivo.

Mogao je da uzme loptu, ali ju je pustio da prođe i praktično asistirao Dentinju. Brazilac je natrčao na tu loptu i dao gol za 1:0!

20:08

53. minut: Šansa za Šahtjor!

Tajson je veoma brz i to je sada pokazao. Protutnjao je pored čuvara, ali je Tibo Kurtoa uspeo da dođe do odbrane.

20:08

52. minut: Naćo zamalo do gola!

Karim Benzema se izvukao na stranu, a onda je centrirao. Naćo je bio najviši u skoku, a onda je glavom poslao loptu preko gola.

20:01

Tri izmene za Lokomotivu

Izašao je Slobodan Rajković posle jako lošeg poluvremena, a umesto njega je na terenu Ignatjev.

Mirančuk i Mukin su takođe na terenu, a izašli su Liscov i Lisakovič.

19:54

Evo kako je izgledalo prvih 45 minuta

19:44

GOTOVO JE PRVO POLUVREME!

Jedna jedina šansa za tim Marka Nikolića u Moskvi i dobro je Lokomotiva prošla sa ovih 2:0 na poluvremenu.

Sa druge strane Real Madrid je napao u prvom poluvremenu, ali nije uspeo da slomi otpor Šahtjora i trenutno je 0:0 u Ukrajini.

19:37

41. minut: GOOL!

Vodio Salcburg 2:0, a krivac je Slobodan Rajković.

Dve greške srpskog defanzivca! Prvo je loše reagovao i poklonio loptu protivniku, ali se ona opet odbila do njega. Bez gledanja ju je prebacio na drugu stranu, ali je tamo bio Koita.

Primio je loptu, poslao je Beriši koji je izbio u situaciju 1 na 1 sa Giljermeom i uspeo je da je pošalje u mrežu.

19:35

38. minut: Dve šanse u 10 sekundi!

Kako ovde nije Lokomotiva dala gol? Veliko je pitanje!

Posle kornera Eder je glavom dodao do Murilja koji je šutirao glavom, a onda je Ramaljo spasio loptu sa gol linije!

Ona je došla do Ze Luisa koji je sjajno šutirao sa dvadesetak metara, ali je Stanković nekako uspeo da tu loptu odbije u korner!

19:26

VAR rekao svoje!

Dugo se gledao VAR, ali ovoga puta Beriši nije poništen gol. Vodi Salcburg u gostima 1:0.

19:24

28. minut: GOOOOL!

Konačno gol, ali i loše vesti za Marka Nikolića

Dugo je lopta bila kod igrača Salcburga, napravila se gužva u 16 metara, a onda posle dva izblokirana šuta lopta dolazi do Beriše koji je šalje u mrežu.

19:22

25. minut: Ne može više Moraeš

Napadač Šahtjora Žunior Moraeš mora napolje. Varan je grubo startovao nad njim, dugo je ležao na travi Brazilac, ali se onda vratio na teren.

Ipak, ne može da nastavi i njega menja Dentinjo.

19:18

22. minut: Nadire Salcburg!

Prvo je Ćorluka u poslednjim momentima "sklonio" loptu sa noge Koiti i tako sačuvao gol svog tima, a onda je Soboslai iz kornera pogodio Andrea Ramalja pravu u glavu.

Brazilac je šutirao, ali je lopta otišla pored gola.

19:16

20. minut: Prva šansa za Lokomotivu!

Ze Luis je poslao loptu Ederu, a napadač koji je doneo titulu evropskog šampiona Portugalu je bio samo malo sporiji od Cicana Stankovića.

Otvara se polako ovaj meč.

19:14

18. minut: Gol u Moskvi! Ali...

Poništen je! Posle sjajne akcije Salcburga ubačena je lopta sa desne strane, a Beriša je ubacio u mrežu iz blizine. Ipak bar metar je bio u ofsajdu i ostaje 0:0.

19:11

14. minut: Prvi žuti karton

Posle loše lopte Naća Šahtjor kreće u kontru, a to faulom seče Varan. Bio je pregrub i zato je dobio žuti karton.

19:07

10. minut: Zakuvava se i u Moskvi

Salcburg je pritisnuo Lokomotivu, uzeli su posed lopte i sada je probao Beriša, ali je bio neprecizan. I dalje bez velike šanse na ovom meču.

19:04

8. minut: Pokušava Šahtjor

Tajson je prošao i šutirao, ali je lopta otišla preko gola. Prvi pokušaj domaćina u Ukrajini.

19:01

5. minut: Stativa za Real!

Karim Benzema je uradio ono što najbolje zna, napravio je prostor za sebe, a onda je video Marka Asensija koji utrčava u prostor.

Dao je pas, Asensio je utrčao, dobio loptu na pet metar od gola,šutirao, ali se lopta odbila od stative u gol-aut.

18:57

Počinju oba meča!

Oba duela su počela i očekuje se sjajan fudbal na ovim duelima. Ove dve utakmice su uvod u šest duela koji nas čekaju od 21 čas.

18:29

Vratio se Benzema, ali Real ima probleme

Nastavlja Real da se muči sa sastavljanjem tima. Luka Jović se oporavlja od korone, dok je Azar opet povređen. Najveći problemi su u defanzivi, pa je tako Lukas Vaskez opet morao na mesto desnog beka.

ŠAHTJOR (4-2-3-1): Triubin; Matvilenko, Bondar, Vitao, Dodo; Stepanenko, Kovalenko; Tete, Marlos, Taison; Moraeš

REAL MADRID (4-3-3) Kurtoa; Mendi, Naćo, Varan, Lukas; Edegor, Kros, Modrić, Rodrigo, Benzema, Asensio

18:03

Tri Srbina na terenu

Imaćemo i jednog bivpeš reprezentativca Srbije u akciji pošto je Slobodan Rajković starter u meču Lokomotive i Salcburga.

Još dva Srbina sa austrijskim pasošem su tu - Zlatko Junuzović i Cican Stanković.

LOKOMOTIVA (4-4-2): Giljerme, Rajković, Paim, Ćorluka, Živogliadov; Ribus, Liscov, Magkaev, Lisakovič; Eder, Ze Luis

SALCBURG (4-4-2): Stanković; Ulmer, Vober, Ramaljo Kristensen; Sobosalai, Junuzović, Kamara, Mvepu; Beriša Koita.