Olivije se poigravao, a igrali su se i Briž, Barselona, Juventus...

Ni Kristijano, ni Nejmar- Ovo je bila Žiruova noć: Čelsi demolirao Sevilju, PSŽ pobedio u Mančesteru! Izvor: STR/AP, Tanjug

Završeno je peto kolo grupne faze u Ligi šampiona! Sve što smo očekivali smo i dobili, spektakl i efikasnost na nekoliko mečeva

Centralna figura je večeras bio Olivije Žiru, četvorostruki strelac za Čelsi na gostovanju Sevilji, ali nije on jedini vreda pomena večeras.

Istina, njegov učinak je bio najblji, pa ćemo još malo o tome. Čelsi je pobedom u Sevilji verovatno obezbedio prvo mesto u grupi, a na tome može da zahvali čoveku koji je postigao četiri gola, iako je do sada u sezoni samo dva puta tresao mrežu.

U najbitnijem meču dana Mančester junajted je imao šanse da matira PSŽ, ali ih nije koristio Marsijal. Kad je već tako, Parižani su sa dva gola u finišu stigli do pobede i lepe situacije pred poslednje kolo.

Tri tima imaju po devet bodova u grupi, a u poslednjem kolu će Mančester junajted gostovati Lajpcigu, dok će PSŽ igrati protiv Basakšehira.

Juventus i Barselona su postigli po tri gola protiv Dinama odnosno Ferencvaroša, pa je i u toj grupi gotovo sve jasno.

Zanimljivo će biti u grupi F, gde Briž ima priliku da pobedom nad Lacijom u poslednjoj rundi izbaci italijanski tim. Do te mogućnosti su stigli nakon ubedljive pobede protiv Zenita i remija Borusije i Lacija.

22:52

Kraj!

Gotove su sve utakmice večerašnjeg programa.

Četiri gola Olivijea Žirua!

82. minut - Sa bele tačke, u mrežu Sevilje. Po četvrti put večeras strelac je Olivije Žiru, čovek koji je pre ovog meča imao dva postignuta gola na devet mečeva u sezoni!

Nijednom nije bio strelac u Premijer ligi, pogodio je u EFL kupu protiv Barnslija i u Ligi šampiona protiv Rena.

22:38

Odabrano društvo?

Nije se ovo često dešavalo u klupskoj istoriji...

22:36

Klub Briž je završio posao!

Zenit je eliminisan iz Evrope jer nakon pet odigranih kola ima samo jedan osvojen bod. Katastrofalan učinak ruskog tima.

Lang je pogodio za 3:0 u Belgiji.

22:32

Šta još da kažemo?

Treći gol Čelsija, treći gol francuskog napadača, treći gol čoveka kog često osporavaju jer ''nije dovoljno efikasan''.

Olivije Žiru se prošetao kroz Španiju!

22:29

Odmah i crveni!

70. minut - Čim se nastavio meč nakon pogotka francuskog tima, Fred je isključen!

Zbog prekršaja brazilskog veziste nad Anderom Ererom Orsato je pokazao drugi žuti karton i put u svlačionicu vezisti Junajteda. Sa desetoricom ostaje tim Ole Gunar Solskjera.

22:28

Kazna za promašaje!

69. minut - Ispromašivao se Mančester junajted, a nepisano fudbalsko pravilo kaže da to mora da se kazni.

Markinjos, kapiten PSŽ-a, postiže drugi pogodak svog tima i donosi novu prednost svom timu.

22:24

Tresu mreže Italijani

66. minut - Juventus trećim golom završava posao u Torinu, a u strelce se upisuje Alvaro Morata!

Lacio dolazi do izjednačenja u Dortmundu i tamo će da bude frke sve do poslednjeg sudijskog zvižduka. Pogodio je Ćiro Imobile, sa bele tačke!

22:22

13 godina je prošlo!

Prethodni put kada je Kristijano Ronaldo dao gol Dinamu iz Kijeva:

Za engleski tim su igrali Runi, Tevez, Vidić, Evra, Nani, Flečer, Kerik, Pike... Kod gostiju je na terenu bio Marjan Marković, a na klupi Goran Gavrančić i Miloš Ninković. Završeno je 4:0 za Mančester junajted.

22:19

Ovato to izgleda u slikama

22:16

Dok Junajted promašuje...

Kavani je pokušao da lobuje navasa, pogodio je prečku, a u nastavku akcije je Marsijal ponovo propustio fantastičnu šansu. I dok se u Mančesteru drže za glavu...

Domaći timovi povećavaju prednost. Klub Briž je postigao drugi gol preko Vanakena, koji je precizan sa bele tačke, a Juventus je duplirao prednost golom Kristijana Ronalda!

22:12

Kakav je to majstor!

54. minut - Duplirana je prednost Čelsija! Kako? Preko Olivijea Žirua, naravno!

Vodi Francuz tim iz Londona do prvog mesta u grupi.

22:08

KAKVA ŠANSA!

49. minut - Neverovatno šta je sada promašio Antoni Marsijal!

Fenomenalnu akciju je započeo Rašford, nastavio Kavani, pa zatim i Rašford, a francuski krilni napadač je neometan, sa nekoliko metara, loptu poslao visoko preko gola.

22:04

Nastavljamo!

Devet golova na šest mečeva u Ligi šampiona!

Efikasno, ali čekamo nove pogotke širom Evrope.

22:02

Dva meča su završena!

U 18:55 se igralo u Turskoj i Rusiji, a izveštaje sa te dve utakmice možete pročitati ovde!

GOOOOOOOOOOL U DORTMUNDU!

45. minut - Vodi Borusija, u meču koji im može doneti prvo mesto u grupi.

Rafael Gerero je pogodio za prednost domaćeg tima protiv Lacija.

21:40

Fred - Paredes!

23. minut - Žuti karton za Fred zbog starta nad Paredesom

38. minut - Žuti karton za Paredesa zbog starta nad Fredom

Njih dvojica vode najbitniju borbu večeras, ali je Orsato to prekinuo javnim opomenama.

21:36

Vodi Klub Briž!

34. minut - Možda malo neočekivano, ali Klub Briž se bori za drugo mesto u grupi. Ne žele da se odreknu te pozicije.

Šarl de Ketelar je pogodio mrežu Zenita i kako trenutno stvari stoje, Rusi su eliminisani iz Evrope.

21:34

GOOOOL - Izjednačenje!

33. minut - Prvi meč na kom su oba tima postigla gol!

Markus Rašford je šutirao, lopta je zakačila jednog defanzivca i na kraju završila u mreži gostiju iz Pariza. Idemo od početka.

21:33

Sukobi u Mančesteru!

Sukob dvojice Brazilaca, nakon što je Paredes ostao na travi posle duela sa Fredom. Gledao se VAR, išao je glavni arbitar do monitar, ali na kraju samo žuti karton za centralnog veznom Mančester junajteda.

21:30

Barselona završila posao...

27. minut - Gotovo je u Budimpešti.

Protivnik je rano ''načet'', pa sad nema problema. Strelac trećeg gola, sa bele tačke, je Usman Dembele.

21:22

Padaju golovi u grupi G

21. minut - Barselona po drugi put, Juventus prvi put!

Martin Brajtvajt je pogodio za dupliranje prednosti španskog tima u Mađarskoj, dok je italijanski tim stigao do prednosti preko Kijeze.

21:15

GOOOOOOOL

14. minut - Pogodak i za Barselonu u Budimpešti.

Antoan Grizman je zatresao mrežu, ponovo! Možda je konačno izašao iz krize.

21:11

GOOOOOOOOOOOL

8. minut - Vodi i Čelsi!

Kai Haverc za Olivijea Žirua i to je prednost za Plavce na gostovanju Sevilji. Tamo se odlučuje ko će biti prvi u grupi.

21:08

GOOOOOOOOOOOL!

6. minut - Kilijan Mbape je šutirao, njegov udarac je izblokiran, ali je Nejmar bio najspretniji.

Sačekao je loptu na ivici kaznenog prostora, uhvatio volej i matirao Davida De Heu, već u ranoj fazi susreta.