"Bez tri boda u nedjelju, bićemo u velikim problemima": Zrinjski u Kaknju želi da se iskupi za poraz od Željezničara

"Plemići" moraju da se vade

m:tel Premijer liga BiH 18. kolo Mladost Zrinjski Mladen Žižović Izvor: FENA

Fudbaleri Zrinjskog poraženi su u prošlom kolu na domaćem terenu od Željezničara (1:2), čime su, uz trijumf Borca u Krupi (1:3), "skliznuli" na četvrto mjesto, a bodove iskupljenja tražiće u nedjelju, u Doboju kod Kaknja, protiv ekipe Mladosti.

Neće, ipak, Žižovićevom timu nimalo biti lako, obzirom da tim sa MGM Farm Arene ovaj meč dočekuje ohrabren pobjedom nad Olimpikom u Sarajevu (0:2), koja ga je dodatno udaljila od zone ispadanja.

"Mladost je u prošlom kolu bila pod jednim većim pritiskom nego što je bila ranije. Uspjeli su da odnesu pobjedu i sigurno je da je kod njih raspoloženje dobro. Međutim, bez obzira na sve to, mi pred ovaj meč nemamo drugi izbor već da od prvog minuta pokušamo da dođemo do pobjede. Imamo imperativ i prihvatamo ga, obzirom da smo u posljednjoj utakmici pomalo naivno izgubili. Okrećemo se Mladosti, koja je kvalitetna i koja je spoj mladosti i iskustva i koja u svojim redovima ima nekoliko vrsnih pojedinaca. Tu, prije svega, mislim na Hiroša i Hadžića, koji su sigurno najopasniji dio tima. Ipak, i pored svega toga, sve je do nas, i ako budemo koncentrisani svih 90 minuta, mislim da imamo realne šanse da dođemo do tri boda koja nas samo i interesuju u ovoj utakmici jer bez pobjede u Kaknju, bićemo u velikom problemu koji, objektivno, nismo očekivali", rekao je trener Mostaraca Mladen Žižović.