Liga šampiona Barselona Juventus Lajpcig Mančester junajted

Ronaldo pogađao, Mesi se hvatao za glavu: Velika pobeda Juventusa u Barseloni, Mančester junajted opet u Ligi Evrope!

Juventus razbio Katalonce na njihovom stadionu. Kristijano je došao u Mesijev dom i otišao sa ubedljivim trijumfom!

Liga šampiona Barselona Juventus Lajpcig Mančester junajted Izvor: Tanjug/AP/Joan Monfort

Spektakl za kraj grupne faze Lige šampiona! Juventus je u Barseloni razbio domaćina, još jednom ukazao na njegove velike probleme ove sezone i golovima Kristijana Ronalda zadao odlučujuće udarce:

Barselona - Juventus 0:3 (0:2)

Portugalac se vratio na prazni Nou Kamp i dao dva gola iz penala. Prvi je iznudio možda prestrugom odlukom Tobijasa Štilera u 13. minutu, a drugi put je pogotkom kaznio igranje rukom Klementa Lenglea u 52.

Između ta dva gola Barselonu je "ošamario" i gol Amerikanca Vestona Mekenija posle lepe akcije u 20. minutu. "Blaugrana" je sve vreme pokušavala da uzvrati, ali se večeras za sve ipak pitao drugi, gostujući tim, na čelu sa Ronaldom i sa sjajnim golmanom Đanluiđijem Bufonom.

Legendarni čuvar mreže je mesec i po pre svog 43. rođendana pokazao da je i dalje golman za Ligu šampiona, a posle meča je dobio Mesijeve čestitke i dres. Tom slikom je završena utakmica u večeri koju je obeležio veliki rasistički skandal i prekinuti meč u Parizu!

Lionel Mesi sa Bufonovim dresom
Izvor: Tanjug/AP/Joan Monfort

Za to vreme, jako važan meč igran je i u Nemačkoj, gde je Lajpcig pobedio Mančester junajted 3:2 i poslao ga u Ligu Evrope. Pozajmljeni bek Mančester sitija Anhelinjo dao je prvi gol za Nemce u 2. minutu, zatim je perfektnim centaršutem asistirao saigraču Amaduu Haidari na volej za 2:0 u 13. minutu, a nedostižnih 3:0 za domaće postavio je Džastin Klajvert, sin Patrika Klajverta, udarcem iz peterca u 69. minutu.

Junajted je pokušao da uzvrati golovima Bruna Fernandeša i Pola Pogbe, ali nije uspeo da se vrati, pa je postao najzvučnije ime koje se večeras preselilo u Ligu Evrope. U drugo po snazi takmičenje će Junajted, Krasnodar, Briž i Dinamo Kijev!

Parovi poslednjeg, 6. kola:

Zenit – Borusija Dortmund 1:2 (1:0)
/Driusi 16' - Pišček 68', Vitsel 78'/

Lacio – Briž 2:2 (2:1)
/Korea 12', Imobile 27'p - Vormer 15', Vanaken 76'/

Tabela Grupe F: Dortmund 13, Lacio 10, Briž 8, Zenit 1 bod.

Čelsi – Krasnodar 1:1 (1:1)
/Žoržinjo 28'p - Kabelja 24'/

Ren – Sevilja 1:3 (0:2)
/Ruter 86'p – Kound 32', En-Nesiri 47', 81'/

Tabela Grupe E: Čelsi 14, Sevilja 13, Krasnodar 5, Ren 1.

Barselona – Juventus 0:3 (0:2)
/Ronaldo 13'p, 52'P, Mekeni 20'/

Dinamo Kijev – Ferencvaroš 1:0 (0:0)
/Popov 60'/

Tabela Grupe G: Juventus 15, Barselona 15, Dinamo Kijev 4, Ferencvaroš 1.

Lajpcig – Mančester junajted 3:2 (2:0)
/Anhelinjo 2', Haidara 13', Klajver 69' – Bruno Fernandeš 80', Pogba 82'/

PSŽ – Bašakšehir PREKINUTO

Tabela Grupe H: Lajpcig 12, PSŽ (-1) 9, Mančester junajted 9, Bašakšehir (-1) 3

22:58

Mančester junajted je izgubio i ispao!

Ekipa Ole Gunar Solskjera poražena je na gostovanju Lajpcigu rezultatom 2:3 i tako je završila svoje učešće u Ligi šampiona! Dalje idu nemački tim i Pari Sen Žermen, a "crveni đavoli" se vraćaju u Ligu Evrope, gde su bili i prošle sezone!

22:56

KRAJ UTAKMICE, VELIKA POBEDA JUVENTUSA!

Lionel Mesi je pokušao da ublaži poraz udarcima ka golu, ali je Đanluiđi Bufon sprečavao svaku loptu da uđe u njegov gol! Blistao je veteran i pokazao da je i dalje klasa.

Juventus ide dalje kao prvi iz grupe, Barselona je druga!

22:13

PONOVO PENAL ZA JUVENTUS, RONALDO ZA 3:0!

Lengle je igrao rukom u kaznenom prostoru Barse u 50. minutu, nemački arbitar Tobijas Štiler je prišao da pogleda tu situaciju i pokazao na belu tačku!

Ronaldo je opet namestio loptu i opet pogodio, za ogromnu prednost Torineza.

21:27

21:23

Juventus PLEŠE u Barseloni – Mesi u čudu!

Sjajno igra Juventus! Odigrali su fenomenalnu akciju Torinezi, od Ramzija na levoj do Kvadrada na desnoj strani.

Centaršut, volej Amerikanca Vestona Mekenija i 2:0 za italijanski tim u Španiji!

21:15

GOL! KRISTIJANO RONALDO!

PENAL ZA JUVENTUS NA NOU KAMPU, ARAUHO JE SRUŠIO RONALDA!

Iako to nije bio previše grub start, mladi Urugvajac (21) je podigao ruku, a sudija Tobijas Štiler je pokazao na belu tačku.

Portugalac je dao 133. gol u Ligi šampiona i prvi put je u najjačem takmičenju strelac protiv Barselone!

21:09

Prvi gol je dao igrač Sitija - za Lajpcig!

I to protiv Mančester junajteda.

U jako bitnoj utakmici, strelac je bek nemačkog sastava na pozajmici iz Sitija, Anhelinjo.