Zvezda se nije mučila protiv Bačke: Ivanić i Falćineli doneli rutinsku pobedu!

Crveno-beli su stigli do pobede protiv tima iz Bačke Palanke.

Zvezda se nije mučila protiv Bačke: Ivanić i Falćineli doneli rutinsku pobedu! Izvor: MN PRESS

Crveno-beli su završili sa utakmicama na domaćem terenu u 2020. godini! Do kraja godine su ostala još dva meča, ali će ih Zvezda odigrati na gostovanjima, prvo Metalcu u prvenstvu, a zatim Radu u Kupu Srbije.

Kao što je i 2020. godina bila uspešna, Crvena zvezda je poslednji meč na domaćem terenu u njoj rešila u svoju korist. Pogocima Mirka Ivanića i Dijega Falćinelija savladana je Bačka iz Bačke Palanke!

Ekipa Gorana Milojevića, Vladanovog rođenog brata, bila je dobar rival šampionskom sastavu Zvezde.

Isticao se Aleksa Milojević, golman gostujućeg tima, koji je u prvom delu uspeo da sačuva mrežu sjajnim odbranama. Kapitulirao je prvi put početkom drugog dela, kada je odbranio udarac Bena, pre nego što ga je matirao Ivanić. Slično je bilo i kod gola Falćinelija, kada je Nikolić šutirao, a golman gostiju intervenisao.

Bačka i nakon 18. kola ostaje na deobi poslednje pozicije sa samo 11 osvojenih bodova, dok je Crvena zvezda lider prvenstva i ima devet bodova više od Partizana. U prvih 18 kola sezone crveno-beli imaju 16 pobeda i dva remija.

18:55

Kraj!

Završen je meč u Beogradu i 18. kolo Superlige.

Crvena zvezda je pobedila golovima Ivanića i Falćinelija početkom drugog dela.

18:54

Tri minuta nadoknade!

Pitanje pobednika je rešeno, ali će se igrati još tri minuta...

18:47

Boaći!

86. minut - Dobar pokušaj Boaćija. Odlično igra napadač iz Gane poslednjih nekoliko mečeva!

18:42

Drugi gol Zvezde

Pogodak Dijega Falćinelija!

18:38

Poslednja izmena Dejana Stankovića

77. minut - Na terenu je i Milan Pavkov!

Odmor će, zasluženo, dobiti Dijego Falćineli - strelac drugog gola.

18:34

Izmena

72. minut - Druga promena Gorana Milojevića. Dobrivoje Velemir menja Luku Ratkovića, a Bačka bi u nešto ofanzivnije mogla da krene u nastavak meča.

18:28

Izmene!

66. minut - Strahinja Eraković ulazi umesto Milana Rodića, dok Aleksa Vukanovića menja El Fardu Bena.

Dejan Stanković je već izvršio četiri izmene, a do kraja meča ima 25 minuta.

18:26

Boaći!

65. minut - Lukav je bio Ričmond Boaći, izvukao se na drugu stativu prilikom kornera, ali sa samo nekoliko metara udaljenosti nije poogdio okvir gola gostiju.

18:25

Prvi gol Zvezde

Pogodak Mirka Ivanića!

18:24

Izmena

61. minut - napravio je prvu promenu i Goran Milojević.

Iz igre je izašao Nikola Eskić, a na terenu je Marko Stojanović.

Sada imamo u igri Slavišu Stojanovića sa brojem 11 i njegovog prezimenjaka Marka sa brojem 29.

18:22

Da li vam je promakao Nebojša Gavrić?

Ofanzivac Bačke ima neobičnu frizuru tokom poslednjeg meča 18. kola. Pogledajte fotografije fudbalera gostujućeg tima.

18:18

FALĆINELI! GOOOOOOOOOOL!

56. minut - Pogađa i italijanski napadač!

Nikolić i Rodić su odigrali dupli pas u kaznenom prostoru, Milojević odbranio udarac i Zvezdinog veziste, ali je Falćineli bio na pravom mestu.

2:0 za crveno-bele.

18:10

Izmene

Pre početka drugog dela, Dejan Stanković je napravio dve promene.

Milan Gajić je zamenio Marka Gobeljića, dok je Ričmond Boaći ušao umesto Njegoša Petrovića. To znači i promenu formacije, a ofanzivnija Zvezda je za manje od minut postigla gol.

18:08

IVANIĆ! GOOOOOOOOOL!

46. minut - Pokušao je Ben, odbranio Milojević, ali je Mirko Ivanić bio na pravom mestu.

Crvena zvezda vodi 1:0!

18:07

Počelo je!

Nastavljen je susret!

18:07

Goran Milojević

Reč ili dve o treneru Bačke, kog se stariji ljubitelji fudbala dobro sećaju.

Goran Milojević je ponikao u Crvenoj zvezdi, gde je proveo prvih šest godina svoje karijere, a zatim se preselio direktno u Partizan. Usledili su timovi u Francuskoj, Španiji i Meksiku, a dva puta je bio reprezentativac Jugoslavije.

Igrao je u napadu ili kao ofanzivni vezni, za razliku od svog rođenog brata Vladana, bivšeg trenera Zvezde, koji je bio defnazivac!

17:56

Poklon za Boaćija!

Ričmond Boaći je stigao do 100 nastupa u crveno-belom dresu! Zato je pred meč sa Bačkom upriličena mala svečanost, a Mitar Mrkela mu je uručio dres sa tim brojem.

17:50

POLUVREME

Nije bilo golova, ali smo gledali dobar meč na stadionu Rajko Mitić. Crveno-beli su pretili, ali inicijativa nije materijalizovana.

17:50

Ben!

45. minut - Još jedan pokušaj crveno-belih i još jedna sjajna odbrana Milojevića. On je najbolji igrač na terenu u prvom delu susreta.

17:46

PREČKA!

41. minut - Ben, pa Falćineli i onda Milojević do prečke!

Spasao je svoj gol još jednom golman Bačke, a prva prava šansa za italijanskog napadača je završila samo na okviru gola.

17:44

Ben!

40. minut - Namestio se momak sa Komorskih ostrva, probao lepo da ugrozi gol, ali je Aleksa Milojević ponovo na pravom mestu.

17:41

Neugodan udarac...

35. minut - El Fardu Ben je pokušao iz slobodnog udarca, ali lopta pogađa ratkovića u živom zidu. fudbaler Bačke je ostao da leži zbog udarca u lice, ali je nakon pomoći lekara nastavio igru.

17:34

Pola sata fudbala

Crveno-beli imaju posed lopte od skoro 80%, a uz to su izveli i dvocifren broj kornera!

17:27

Pisačić!

24. minut - Odličan napad Bačke!

Zapretio je Luka Pisačić, uputio je udarac koji je imao neobičnu putanju, ali Popović izbacuje loptu u korner. Lepo koriste šanse da stvore kontranapad gosti iz Bačke Palanke.

17:26

Korneri, korneri, korneri...

22. minut - Konstantno se igra pred golom Bačke, a Crvena zvezda je već izvela osam kornera!

17:21

Malo je falilo!

17. minut - Ben je ubacio loptu u kazneni prostor, a Rađen umalo da savlada svog golmana. Ipak će biti samo korner za crveno-bele.

17:19

Stojanović!

15. minut - Prvi put prete gosti. Mijatović je pronašao Stojanović, a fudbaler gostiju iz Bačke Palanke je lepo gađao suprotan ugao. Ipak, udarac nije išao u okvir gola koji čuva Zoran Popović.

17:16

Transparent

Navijači Crvene zvezde ne mogu na utakmicu, ali imaju poruku za svoje fudbalere!

Izvor: TV Arena sport/screenshot

17:12

Ivanić!

7. minut - Ponovo preti Crvena zvezda! Nakon gužve u kaznenom prostoru, lopta se odbila na drugu stativu gde je Mirko Ivanić probao otvorenim stopalom, ali pogađa samo golmana Milojevića.

17:06

Petrović!

1. minut - Odmah u prvim sekundama meča Njegoš Petrović je oprobao udarac sa distance. Golman Milojević uspeva da loptu izbaci preko prečke, u korner.