Užasan prizor u Bundesu, sudija htio da prekine meč!

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Dok su igrači bili vidno uzdrmani, arbitar ih je pitao da li su u stanju da odigraju meč koji je tek bio počeo.

Napadač Šalkea izgubio svijest Augzburg - Šalke Bundesliga Izvor: Twitter/SteffiZeil

Mnogi su odmah pomislili na najgore kada su vidjeli napadača Šalkea Marka Uta kako u 10. minutu utakmice protiv Augsburga leži bez svijesti na terenu.

Nemački fudbaler (29) pao je na travu poslije jednog žestokog sudara glavama i odmah je izgubio svijest. Pomoć mu je na terenu pružana oko 15 minuta, "uskočili" su i ljekari protivničkog tima, a najcrnje slutnje otklonio je njegov klub 45 minuta kasnije.

Šalke je tada objavio na Twitteru da se napadaču vratila svijest, da je stabilno, da reaguje na ljude oko sebe i da je na putu ka bolnici sa klupskim doktorom..

Izgledalo je strašno, ali je ipak završeno dobro. Dok su svi bili vidno uzdrmani i šokirani, glavni sudija utakmice Manuel Grafe pitao je klubove da li žele da nastave. "Pitao nas je, htio je da zna da li i Šalke hoće da nastavi, oni su potvrdili, pa smo odigrali utakmicu", rekao je trener Augsburga Hajko Herlik.

Trener Šalkea Manuel Baum rekao je da je Ut čak bio u stanju da na TV-u u bolnici odgleda kraj utakmice. "I naravno da je bio veoma ljut!", objasnio je on, aludirajući na gol Augsburga u 93. minutu za konačnih 2:2.

Srpski internacionalac Matija Nastasić igrao je za Šalke od 89. minuta.