ZVEZDA ZIMUJE NA ''PLUS DEVET'': Crveno-beli upisali 17 jesenjih pobeda!

Pobeda pogotkom Nemanje Milunovića, koji je zatresao mrežu nakon kornera.

ZVEZDA ZIMUJE NA ''PLUS DEVET'': Crveno-beli upisali 17 jesenjih pobeda! Izvor: MN PRESS

Teško gostovanje u Gornjem Milanovcu je opravdalo sva očekivanja. Protivnik koji je spreman da se nadigrava, mlad i poletan sastav koji ima kvalitet i Crvena zvezda, gost koji zna kako da pobedi ovakav meč.

Dejan Stanković je stigao do 17. pobede u jesenjem delu ove sezone i završio prvi deo prvenstva bez poraza! Danas mu je pobedu doneo Nemanja Milunović.

Zvezdin defanzivac poslednjih nedelja igra u fantastičnoj formi, a sada je najzaslužniji za tri boda koja su osvojena protiv Metalca.

Crvena zvezda će zimu provesti na ''+9'' u odnosu na Partizan, koji je najbliži pratilac, dok je Metalac u sredini tabele. Jesenji deo je završen za tim iz Gornjeg Milanovca, dok će crveno-beli morati u petak na megdan Radu u okviru Kupa Srbije.

Budite bolje informisani od drugih, PREUZMITE MONDO MOBILNU APLIKACIJU.

17:56

Kraj!

Završen je susret u Gornjem Milanovcu!

Sve je rešeno u 36. minutu - kada je pogodio Nemanja Milunović!

17:54

Drugi žuti...

93. minut - Nikola Grbović je u kratkom periodu sakupio dva žuta kartona, a pored njega opomenut je i trener Žarko Lazetić.

Poslednji minut će Metalac odigrati sa igračem manje.

17:51

Tri minuta nadoknade!

Još 180 sekundi će se igrati u Gornjem Milanovcu!

17:48

Izmena!

87. minut - Sve ili ništa za Metalac.

Ivan Rogač izlazi, Savo Arambašić ulazi u igru. Napadač je zamenio štopera i Žarko Lazetić će se kockati u poslednjim minutima. Domaćin želi gol, ali i bod na ovom meču!

17:47

Još 5 minuta!

86. minut - Sve je bliže kraju utakmica u Gornjem Milanovcu. Čini se da su gosti zadovoljni ovim rezultatom i da će se potruditi da ga sačuvaju.

17:43

Nove izmene

83. minut - Igor Maksimović i Nikola Grbović će na teren umesto Jovana Vlalukin i Nikole Popovića.

U Crvenoj zvezdi Ričmond Boaći menja El Fardu Bena.

17:38

Poslednjih 15 minuta susreta!

76. minut - Ulazimo u sam finiš susreta. Crvena zvezda vodi 1:0 u Gornjem Milanovcu, a jedini pogodak postigao je Nemanja Milunović.

17:33

Nove izmene Zvezde!

72. minut - Miloš Degenek i Marko Gobeljić će u igru, a van terena idu Aleksa Vukanović i Milan Rodić. Biće zanimljivo videti novu formaciju, pošto Crvena zvezda verovatno prelazi u sistem 3-4-3.

17:31

Sve je bolji Metalac

69. minut - Nema mnogo pravih prilika, ali Metalac sve više napada.

Opasni su domaći fudbaleri u kaznenom prostoru, kruže oko njega, pokušavaju da kazne svaku grešku, a u jednom od napada su tražili penal zbog kontakta Pankova i Prestiža.

17:21

Izmene!

60. minut - Prve promene na meču

Jovan Kokir menja Aleksandra Katanića, Miloš Milisavljević menja Milana Jokića, a umesto Veljka Nikolića je na terenu Seku Sanogo.

17:17

BONUSI

Crvena zvezda igra sa dvojicom bonusa, Veljkom Nikolić i Njegošem Petrovićem, dok ih Metalac ima čak četiri.

Aleksandar Vasiljević (19), Ilija Milićević (19), Jovan Vlalukin (21) i Filip Antonijević (20) su domaći bonus igrači, a tu je i Prestiž Mbongu koji ima 20 godina.

17:14

Rogač ostaje da leži

52. minut - Prvi prekid u drugom delu meča dolazi posle Zvezdinog kornera. Nakon duela u petercu, Rogač je ostao da leži na zemlji, a nakon što se požalio na povredu, glavni arbitar je prekinuo igru.

Lopta je bila na sredini terena, nije presečena nikakva opasna akcija, a Rogač će biti spreman da nastavi meč.

17:05

Nastavljamo!

46. minut - Sada će Metalac prvi imati loptu. Domaći tim će pokušati da stigne do izjednačenja.

17:05

Nema izmena!

Treneri su odlučili da drugi deo započnu sa istih 11 igrača koji su počeli meč.

16:51

Poluvreme!

Crveno-beli imaju minimalnu prednost, ali danas nisu stvorili previše pravih šansi. Dejan Stanković će verovatno imati šta da kaže svojim igračima u pauzi, dok bi tim Žarka Lazetića, koji je pokazao da je opasan, mogao da napadne još organizovanije.

16:48

Popović!

44. minut - Odličan korner Metalca i strašna prilika za izjednačenje. Vrhovima prstiju je Borjan izbacio preko prečke loptu koju je glavom poslao Popović sa svega nekoliko metara udaljenosti.

16:45

Ovako je povela Zvezda

Centaršut sa desne strane, skok Nemanje Milunovića i prvi gol na meču!

16:43

Ukazana pomoć Puletiću

39. minut - Falćineli je bio u dobroj šansi, ali je loptom pogodio u glavu golmana Metalca. Zbog toga je iskusnom čuvaru mreže ukazivana pomoć, a on će moći da nastavi meč.

16:41

GOOOOOOOOOL!

37. minut - Nemanja Milunović!

Prva dobra akcija je donela korner, a prvi udarac u okvir gola  - pogodak!

Nemanja Milunović je bio najviši u skoku i savladao je Dušana Puletića.

16:40

Ben!

36. minut - Odlična asistnecija Gajića za bena koji se idealno ubacio iza leđa odbrani. Ali, Puletić stiže na vreme!

16:36

Antonijević!

32. minut - Zapretio je defanzivac domaćeg tima, a Milan Borjan nije očekivao taj udarac.

Sve se desilo nakon spornog kornera, zbog kog su se igrači gostujućeg tima žalili Lukiću, ali i kratke kombinacije Jokića i Prestiža. Lopta je vraćena na tridesetak metara, a Antonijević je odlučio da šutne umesto centaršuta.

16:32

Falćineli!

29. minut - Dobra prilika za Italijana. Našao se na pravom mestu, stigao je do lopte koja je ubačena na peterac, ali nije uspeo da pogodi okvir gola.

16:29

Greška Puletića!

25. minut - Pogrešio je golman domaćeg tima, zatim je loptu uspeo da izbaci u aut, a na kraju i da oteža Crvenoj zvezdi da vrati loptu u igru. Zbog toga ga je opomenuo Lazar Lukić, glavni arbitar današnjeg meča.

16:21

Neoprezan je Milunović

18. minut - Štoper crveno-belih nije dobio žuti karton, ali je to verovatno samo zato što Lazar Lukić nije video koliko je neoprezan bio. Stradao je Milan Jokić, nekadašnji omladinac Partizana koji je svojevremeno prešao u Crvenu zvezdu, gde nije uspeo da se nametne.

16:19

Dokazuje se danas?

Prestiž Mbongu je fudbaler koji je interesantan crveno-belima! O tome se priča već neko vreme, a večeras bi mogao da dokaže da je igrač za šampiona Srbije.

16:16

Vlalukin!

13. minut - Odlična šansa za dete Partizana. Jovan Vlalukin je ostao sam na desnoj stani, dobio loptu od Milićevića, ali udarac nije bio dovoljno snažan da salvada Milana Borjana.

16:09

Prvi korner!

6. minut - Igralo se do sada na sredini terena, ali će sada crveno-beli imati priliku. Sele se najbolji skakači u peterac Metalca, ali...

Bila je to samo kratka kombinacija, nakon koje je Benu lopta pobegla van terena.

16:03

Počelo je!

1. minut - Crvena zvezda je izvela loptu i meč 19. kola Superlige je počeo!

16:03

Minut ćutanja

U čast nekadašnjeg fudbalera Vojvodine i Partizana, a doskorašnjeg trenera TSC-a, Zoltana Saba, u Gornjem Milanovcu je održan minut ćutanja.

16:00

Stanje na tabeli!

Crvena zvezda je lider prvenstva sa 44 osvojena boda iz 18 utakmica, dok povratnik u elitu ima 25 bodova iz isto toliko mečeva. Tim iz Gornjeg Milanovca je trenutno 11. na tabeli, ali ima dva poraza u nizu, što nije dobro za ekipu Žarka Lazetića.