Liverpulovih 7:0! Kapiten Luka i ekipa doživjeli brodolom: Šampion ovo nije uradio od 1989!

Nevjerovatna partija ekipe Jirgena Klopa!

Engleska Premijer liga Kristal Palas Liverpul 0 7 Izvor: Tanjug/Pool via AP/Adam Davy

Dan za pamćenje Liverpula i pravi košmar Kristal Palasa, koga je danas na teren kao kapiten izveo srpski vezista Luka Milivojević.

Ekipa Jirgena Klopa ostvarila je istorijsku pobjedu, jer "Redsi" nikad nisu na gostovanjima u najvišem rangu trijumfovali ovolikom razlikom u golovima!

Kristal Palas – Liverpul 0:7 (0:3)

Šampion Engleske je posljednji put slično ubjedljivo pobijedio u gostima 1989, kada je takođe na terenu Palasa pobijedio nevjerovatnih 9:0. Danas je konačni rezultat vjerovatno mogao da "ode" i na tu razliku, da su crveni samo imali još desetak minuta da još koji put savladaju Španca Visentea Uaitu.

Na Lukinu nesreću, odigrao je od početka do kraja i vidio kako favorit i bez Mohameda Salaha postiže tri gola do poluvremena, udarcima Takumija Minamina u 3. minutu, Sadio Manea u 35. i Bobija Firmina u 44.

Mane je tako dao gol na sedmom uzastopnom meču protiv Palasa, a onda je ušao Mo...

Izvor: Tanjug/Pool via AP/Adam Davy

Naravno da je već tada bilo sasvim jasno ko će pobijediti, ali malo ko je mogao da pretpostavi da će konačni rezultat biti baš 7:0. Pogotovo zato što Mohamed Salah nije ni igrao do 57. minuta!

Kada je fenomenalni Egipćanin ušao u igru, bio je dovoljno "gladan" da i on napuni Palasovu mrežu i to je uradio golovima za 0:6 u 81. minutu i za konačnih 0:7 u 84!

Liverpul je ovim trijumfom osigurao ostanak na prvom mjestu tabele Premijer lige do Božića po Gregorijanskom kalendaru, poslije kojeg će 27. decembra igrati protiv Vest Broma na svom terenu. U ovom trenutku, Klopov tim ima šest bodova više od Totenhema, koji je drugi i u nedjelju igra protiv Lestera.

Sa druge strane, Palasov niz od tri utakmice bez poraza završen je katastrofom, poslije koje će ostati 12. na tabeli.