Prvi meč nacionalnog tima u 2021. godini!

SRBIJA RAZOČARALA U DOMINIKANSKOJ REPUBLICI: Reprezentacija Superlige bez prave šanse na Karibima! Izvor: MN PRESS

Ilija Stolica je na Karibe, gde su organizovani mečevi protiv Dominikane i Paname, odveo reprezentaciju sastavljenu od igrača iz Superlige, a ona tamo nije pokazala mnogo!

U prvom meču američke turneje u Santo Domingu je protiv Dominikanske Republike odigrano bez golova, uz poništeni pogodak Miljana Vukadinovića.

DOMINIKANSKA REPUBLIKA - SRBIJA 0:0

Krilni napadač Vojvodine je u ranoj fazi meča bio strelac, ali je vodeći, a ispostavilo se i pobedonosni gol poništen zbog ofsajda Nenada Lukića.

Večeras je u redovima Srbije najistaknutiji bio Veljko Birmančević, ali jedna bleda partija neuigranog tima koji je sastavljen čudnim spletom okolnosti neće biti dugo pamćena. Već za tri dana će superligaški igrači, pojačani Rankom Veselinovićem, imati popravni protiv Paname.

0:00

KRAJ!

Bez pravih šansi, osim Vukadinovićevog poništenog gola, reprezentacija Srbije odigrala je 0:0 u Dominikani!

23:56

Četiri minuta nadoknade!

Bliži se kraj meča, a kako stvari stoje, nećemo videti golove na ovoj utakmici...

23:55

Ovo je bila najbolja šansa!

Mladi fudbaler Inđije Kosta Aleksić nije uspeo da iskoristi dodavanje Veljka Birmančevića u 82. minutu meča.

23:51

Izmena!

87. minut - Jovana Nišića menja Aleksandar Busnić, vezista koji nastupa za ekipu Rada.

23:47

Aleksić!

82. minut - Sve je opasnija Srbija, mogli bismo da stignemo i do gola!

Veljko Birmančević je probio po levoj strani, na drugoj stativi našao Kostu Aleksića, ali je mladi fudbaler propustio priliku da postigne pogodak.

23:44

Šansa!

79. minut - Birmančević po levoj strani, Nišić unutra, a Makarić nije uspeo da savlada golmana reprezentacije Dominikane!

Možda i najbolja šansa Srbije je propuštena.

23:37

Izmena!

71. minut - Još jedna promena u reprezentaciji Srbije. Miljan Vukadinović je napustio teren, a u igri je Kosta Aleksić koji je naknadno pozvan u selekciju. Ovaj mladi vezista je trenutno član Inđije.

23:36

Koškanje na terenu!

70. minut - Veselinović i Pejić su bili uključeni u jedno koškanje na sredini terena! Ipak, sve se završava brzo, uz jedan žuti karton za domaće fudbalere.

23:29

Nema više sunca...

63. minut - Sunce koje nam je smetalo u prvom delu meča sada je ''palo'' iza tribina, pa je prijatnije za gledanje fudbala. Ali, čini se da je u prvom delu susreta fudbal bio kvalitetniji...

23:21

Kontranapad Dominikane

55. minut - Tri na dva, možda čak i četiri na dva, ali domaći fudbaleri nisu znali da iskoriste ovu dobru priliku.

Opasan kontranapad završen je slabim centaršutem i otklanjanjem opasnosti iz peterca naše reprezentacije.

23:16

Sastav Srbije!

Nakon tri promene koje je napravio Ilija Stolica, Srbija igra u postavi:

Petrović - Aksentijević, Veselinović, Mićović, Urošević - Pejić, Nišić - Vukadinović, Čović, Birmančević - Makarić.

23:14

Birmančević!

48. minut - Mladi fudbaler Čukaričkog preti iz slobodnog udarca, nakon faula dosuđenog nad Jovnom Nišićem, ali je golman domaće reprezentacije na vreme pokrio ugao. Ostaje 0:0.

23:13

Izmene!

U igru su ušli Nikola Aksentijević koji igra na poziciji desnog beka i ofanzivci Milan Makarić i Nemanja Čović.

Izašli su Jovan Vlalukin, Nenad Lukić i Lazar Tufegdžić.

23:08

Čekamo nastavak meča...

Pauza između dva dela igre se odužila! Zato evo nekoliko fotografija iz prvog dela meča.

22:50

POLUVREME!

Nakon dva minuta nadoknade, Dominikana i Srbija odlaze na odmor!

Rezultat je i dalje 0:0, nakon što je poništen gol Miljana Vukadinovića, ali je Srbija pokazala bolju igru u prvom delu meča. Istina, i domaći su propustili dve solidne prilike za postizanje gola.

22:46

Starteri

Jedna fotografija startne postave Srbije.

Gornji red (s leva): Urošević, Mićević, Petrović, Pejić, Veselinović, Tufegdžić

Donji red (s leva): Lukić, Vlalukin, Nišić, Birmančević, Vukadinović

22:43

Žuti karton

38. minut - Prva opomena za srpske fudbalere. Ranko Veselinović je zakasnio sa startom, pa je dobio žuti karton.

Iz slobodnjaka su domaći fudbaleri pokušali da iznenade Petrovića, ali je golman Čukaričkog uspeo da izbaci loptu preko prečke.

22:39

Nema mnogo uzbuđenja

36. minut - Reprezentativci Srbije imaju terensku inicijativu, ali nema golova niti pravih prilika za njihovo postizanje.

22:31

Predah

25. minut - Zbog teškog vremena za fudbal igrači su dobili pauzu za odmor. Utakmica je nastavljena nakon pauze za vodu.

22:24

Inicijativa!

20. minut - Srbija je potpuno preuzela kontrolu nad utakmicom, ali još nema pogotka za našu selekciju.

22:18

14. minut - Još jedan dobar napad Srbije. Veljko Birmančević je driblao po levoj strani, zatim ušao u sredinu i ozbiljno pripretio Dominikani!

22:15

NIŠTA OD GOLA!

10. minut - Miljan Vukadinović je zatresao mrežu, ali...

Fudbaler Vojvodine postiže prvi gol za Srbiju u 2021. godini, ali je taj pogodak poništen zbog ofsajda.. Desno krilo reprezentacije je zalomilo, a zatim fantastično pogodilo suprotan ugao gola Dominikane. Akcija je krenul od Veselinovića, išla preko Tufegdžića, a na kraju pogodak nije priznat zbog Nenada Lukića koji je ''smetao'' golmanu domaćin.

22:11

VELIKA ŠANSA ZA DOMAĆE!

7. minut - Greška defanzivaca naše reprezentacije nije kažnjena! Kratko vraćena lopta nije bila ni blizu Petrovića, a napadač domaćih, koji je prvi stigao do nje je pokušao da lobuje istrčalog golmana Čukaričkog.

Na sreću, lopta je prošla pored stative.

22:04

Počelo je!

1. minut - Počela je utakmica u Santo Domingu. Pratite tekstualni prenos uz MONDO.

21:48

Nešto malo o domaćinu...

Srbija ili naše prethodne reprezentacije nikada nisu igrale protiv Dominikane. Ovo će biti potpuno novo iskustvo.

Meč će se igrati u gradu Santo Domingo, koji je i glavni u ovoj državi. On ima nešto manje od milion stanovnika, ali sa okolinom u njemu živi čak tri miliona ljudi.

Domaćin ove utakmice će biti stadion ''Feliks Sančez'', koji nosi ime po slavnom atletičaru koji je dva puta osvajao olimpijsko i dva puta svetsko zlato u trci na 400 metara sa preponama. Na ovom stadionu je moguće ugostiti preko 27 hiljada ljudi, ali večeras neće biti publike.

Dominikanska Republika se nikada nije kvalifikovala za Mundijal ili Gold kup, kontinentalno prvenstvo Severne Amerike. Dva puta su igrali na Karipskom kupu, ali nisu beležili velike rezultate na tim takmičenjima.

21:42

Odlična atmosfera

Čini se da u reprezentaciji, koja igra u izmenjenom sastavu, vlada odlično raspoloženje!

21:28

REZERVISTI SRBIJE

Na klupi reprezentacije Srbije nalaze se golmani Gordić i Popović, defanzivci Jevremović, Gajić, Aksentijević i Stevanović, Stojković koji igra i u defanzivi i u veznom redu, veznjaci Andrejević, Busnić i Aleksić, kao i napadači Makarić i Čović.

21:26

POSTAVA DOMINIKANE

Sastav: Rafael Dijaz - De la Kruz, De Lukas, Bosko, Rejes - Lavernj, Modesta, Heredija, Pineda, Romero - Azkona.

Nekoliko fudbalera Dominikane ima evropsko fudbalsko iskustvo, ali su oni daleko od elitnih klubova i liga. Uglavnom igraju po niželigaškim takmičenjima u Španiji, Italiji i SAD, mada je nekoliko fudbalera još uvek u domovini.

21:16

STARTNA POSTAVA

Na golu će biti Petrović, u defanzivi Vlalukin, Veselinović, Mićević i Urošević, koji će biti kapiten, a u tandemu defanzivnih veznih Pejić i Nišić. Ispred njih će igrati Vukadinović, Birmančević i Tufegdžić, dok je mesto u napadu rezervistano za Lukića.

Na terenu to bi trebalo da izgleda ovako: Petrović - Vlalukin, Mićević, Veselinović, Urošević (K) - Pejić, Nišić - Vukadinović, Tufegdžić, Birmančević - Lukić!