Trećeligaš izbacio Real, pa poveo protiv još jednog velikana: Na kraju nisu izdržali, ali oni su hit u Španiji!

Fudbaleri Alkojana su zamalo došli do još jedne senzacije u kupu!

Kup kralja Alkojano Atletik Bilbao 1 2 Izvor: Facebook/Club Deportivo Alcoyano SAD/printscreen

Fudbaleri Atletik Bilbaa plasirali su se u četvrtfinale Kupa kralja, pošto su u gostima pobijedili Alkojano sa 2:1.

Trećeligaš koji je izbacio Real Madrid u prethodnom kolu je i sada bio nadomak senzacije, ali na kraju nisu imali snage za još jedno izjednačenje.

Alkojano je poveo golom Pabla Karbonela u 39. minutu, ali je Bilbao u nastavku preokrenuo rezultat. Prvo je Asjier Viljalibre izjednačio na 1:1 u 53. minutu, da bi pobhedu gostima donio Injaki Vilijams u 78. minutu.

Tako je Atletik Bilbao prošao u četvrtfinale, a u isto vrijeme čeka 4. april 2021. godine kada će se konačno odigrati finale Kupa kralja iz prošle godine, gde se sastaju sa Real Sosijedadom.

Fudbaleri Granade takođe su obezbijedili mjesto u četvrtfinalu pošto su u gostima pobijedili Navalkarnero sa ubjedljivih 6:0.

Trenutno sedma ekipa Primere nije imala problema protiv trećeligaša, a pitanje pobjednika riješila je već poslije prvog poluvremena.

Golovima Hermana Sančesa, Alberta Sora, Fedea i Roberta Soldada, Granada je stigla do velikih 4:0 u prvom poluvremenu, a pobjedu gostujućeg tima potvrdili su Dimitri Fukije i Horhe Molina u nastavku.

Mesto u četvrtfinalu prethodno su obezbijedili Barselona, Almerija, Sevilja, Viljareal, Levante i Betis.