Sjajna partija Srbina: Kostić zabio, pa dva namjestio, Jović ušao kada je bilo sve gotovo!

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Sjajna partija Filipa Kostića na gostovanju Hofenhajmu i zasluženo priznanje za igrača utakmice!

Bundesliga 20 kolo Hofenhajm - Ajtraht 1-3 Izvor: Tanjug/Uwe Anspach/dpa

Iako je Luka Jović od povratka iz Reala postigao tri gola na četiri utakmice, Adi Hiter ostavio ga je na klupi na gostovanju kod Hofenhajma, međutim, i bez njega Ajntraht je lako pokupio sav plijen.

Da bude tako pobrinuo se drugi srpski reprezentativac u redovima kluba iz Frankfurta – Filip Kostić.

Fantastičnu partiju odigrao je Kostić i prvo zabio za vođstvo, a nakon što su domaći izjednačili početkom prvog poluvremena srpski fudbaler naamjestio je dva gola u razmaku od samo 120 sekundi i tako riješio ovaj meč.

Hofenhajm – Ajntraht 1:3 (0:1)

Ekipa Ajntrahta je u fantastičnoj formi i apsolutno zasluženo drži četvrto mjesto koje vodi u Ligu šampiona, a to je pokazala i ove nedjelje rutinskom pobjedom nad Hofenhajmom.

Fudbaleri u crveno-crnom prevazišli su krizu u kojoj su bili tokom oktobra i novembra i sada igraju ako ne najljepši onda nejefikasniji fudbal.

Tako je bilo i na gostovanju Hofenhajmu koje im očigledno leži i gdje su u posljedja tri meča upisali dvije pobjede i remi.
Četvrta je stigla u nedjelju poslije sjajne partije srpskog reprezentativca Filipa Kostića, pa će se narednih dana pričati više o njemu, nego o sjajnoj formi Luke Jovića poslije povratka iz Real Madrida.

Bila je to "simultanka“ Kostića koju je otvorio pogotkom u 15. minutu za vođstvo Ajntrahta.

Mogla je ekipa iz Frankfurta i da povisi vođstvo u prvom poluvremenu, prije svega Baumgartlinger koji je u nekoliko navrata prijetio iz prekida, a kada on to nije učinio domaći su poravnali preko Bebua na startu drugo poluvremena.

Međutim, bilo je ovo veče Filipa Kostića.

U razmaku od samo 120 sekundi, od 62. do 64. minuta namjestio je dva gola za konačbnih 3:1 i deseti jubilarni poraz Hofenhajma ove sezone.

Kostić je prvo odlično centrirao iz slobodnog udarca za prvenac N'Dike u Bundesligi, a potom nakon sjajnog driblinga poslao loptu na drugu stativu za Silvu, koji postiže svoj 17. gol u sezoni.

Ajntraht je upisao osmu pobjedu u posljednjih devet utakmica i jedina je neporažena ekipa u Bundesligi u 2021. godini!

Dobio je Luka Jović priliku tek kada je sve bilo gotovo odigravši posljednjih dvadesetak minuta, ali se bar radovao pobjedi za razliku od Mijata Gaćinovića, koji je čak zamijenjen na poluvremenu.

Posljednji meč 20. kola Bundeslige između Arminije i Verdera odgođen je zbog velikih snježnih padavina u Bilefeldu.