Minamino i "sveci" zaustavili Čelsi! "Plavci" morali da jure bod, oba tima prekinula serije

Čelsi imao posjed, ali jedva dao gol

Sautempton - Čelsi 1:1 Premijer liga Izvor: Tanjug/Kirsty Wigglesworth/Pool via AP

To je Premijer liga: Čelsi se bori za Ligu šampiona, igra Ligu šampiona, vezao je četiri pobjede i otišao u goste Sautemptonu, koji je u seriji od šest poraza i strahuje od borbe za opstanak.

I na kraju – 1:1, i to je Čelsi morao da juri bod.

Sautempton je poveo u 33. minutu kada je Nejtan Redmond proigrao Takumija Minamina, a on pobjegao čuvarima i u šesnaestercu "zalomio" Eduarda Mendija za 1:0.

Čelsi je mogao da izjednači sedam minuta kasnije, ali je Aleks Mekarti odbranio udarac Kurta Zume.

Tomas Tuhel je na poluvremenu izveo Tamija Abrahama i uveo Kaluma Hadson-Odoija, koga je izbacio u 76. minutu pa uveo Hakima Zijeha, što dovoljno govori o nervozi i nemoći Čelsija danas.

Čelsi je izjednačio u 54. minutu, kada je Dani Ings napravio penal, a siguran sa bijele tačke je bio Mejon Maunt.

Sautempton je mogao da povede u 72. minutu, ali je Janik Vestergard za malo promašio. Čelsi je na četvrtom mjestu sa 43 boda, jednim više od Vest Hema, koji ima i meč manje. Lester i Mančester junajted imaju po 46 bodova, dok lider Mančester siti ima 56.