Luku i ekipu će pamtiti u Brajtonu: Četiri šuta za četiri boda - ušlo je sve!

Neverovatan učinak Palasa protiv rivala kome je postao noćna mora.

Brajton - Kristal Palas 1:2 Premijer liga Izvor: Profimedia/David Klein/Sportimage

Fudbaleri Kristal Palasa pobedili su u ponedeljak na gostujućem terenu Brajton sa 2:1, u utakmici 25. kola Premijer lige.

Kapiten Palasa, srpski vezista Luka Milivojević odigrao je ceo meč u kojem je njegov tim poveo u 28. minutu golom Žana-Filipa Matete, a izjednačio je Džoel Veltman u 55. minutu. Pobedonosni pogodak postigao je Kristijan Benteke u petom minutu nadoknade vremena.

Kristal Palas je imao tri šuta na gol od čega dva u okvir gola, dok je Brajton 25 puta šutnuo na gol, od čega pet puta u okvir, uz posed lopte od 75 odsto. Brajton je izveo 13 kornera, a Kristal Palas nijedan.

Palas je ove sezone šutnuo četiri puta ka golu Brajtona i dao tri gola. U te dve utakmice osvojio je četiri boda.

Londonski klub je ostvario devetu prvenstvenu pobedu i popeo se u sredinu tabele, na 13. mesto sa 32 boda.

Brajton je poslednje tri utakmice bez pobede, a posle devetog poraza zauzima 16. mesto na tabeli sa 26 bodova, četiri više od Fulama koji je na 18. mestu prvi u zoni ispadanja.