Totenhem je već među 16! Raspucali se Murinjovi rezervisti - Dele Ali je fudbalski umjetnik!

Autor 000

Maestralna partija ''Pijevaca''.

Liga Evrope Totenhem - Volfsberger 4-0 Izvor: Tanjug/Pool Getty/Julian Finney

Prednost od 4:1 iz prvog meča nije uspavala Totenhem, Žozea Murinja i fudbalere tima iz Londona. Zapravo, austrijskog predstavnika su u revanšu savladali još ubjedljivije.

Volfsberger, ekipa čiji dres nose Nemanja Rnić i Dejan Joveljić, lagano je poražena od ''Pijevaca'', koji su postali prvi tim među 16 najboljih u Ligi Evrope.

Totenhem - Volfsberger 4:0 (1:0)
/Ali 11, Karlos Vinisijus 50, 83, Bejl 73/

Dok ekipa kuburi u Premijer ligi, rezervisti Totenhema čiste u Evropi. Predvođeni Dele Alijem, održali su fudbalsku lekciju Volfsbergeru. Goste je načeo upravo povremeni reprezentativac Engleske, fenomenalnim udarcem.

Bile su to makazice, možda čak i kopija onih koje je sinoć izveo Olivije Žiru za minimalnu pobjedu Čelsija nad Atletiko Madridom u Bukureštu.

Do kraja meča, bez rezultatske neizvesnosti. Totenhem je na odmor otišao sa minimalnom prednošću, ali su Karlos Vinisijus (dva puta) i Geret Bejl donijeli engleskom timu ubjedljivu pobjedu. Ukupnim rezultatom 8:1 Totenhem je stigao među 16 najboljih timova Lige Evrope.

Šansu da igraju na večerašnjem meču dobili su i Dejan Joveljić (od 46. minuta) i Nemanja Rnić (od 79. minuta). To nije bilo dovoljno predstavniku Austrije.