m:tel Premijer liga BiH 22. kolo Borac Radnik UŽIVO

Borac pobjedom u odlučujući krug: "Crveno-plavi" rutinski do trijumfa nad Radnikom, debitantski gol Mehanovića!

Odigrali su izabranici Marka Maksimovića koliko im je bilo potrebno da rutinski dođu do 12. pobjede u sezoni.

m:tel Premijer liga BiH 22. kolo Borac Radnik UŽIVO Izvor: MONDO/Vedran Ševčuk

U posljednjoj utakmici 22. kola m:tel Premijer lige BiH, Borac - Radnik 2:0!

Odigrali su "crveno-plavi" onoliko koliko im je bilo potrebno za prilično lagan trijumf nad Radnikom, a sav posao obavili su praktično u prvom dijelu, kada su i postigli oba gola.

Ništa vrijedno spomena nismo vidjeli do 14. minuta, a onda je Dejan Bosančić uputio jednu dubinsku loptu ka golu Radnika, Miladin Filipović loše intervenisao spustivši je samo do Stojana Vranješa, a kapiten Borca takav poklon ne odbija i šalje loptu uz lijevu stativu gola Radnika.

Prednost je udvostručena u 35. minutu, kada je Almedin Ziljkić odlično uposlio Elvisa Mehanovića na lijevoj strani, a ovaj preciznim udarcem postigao debitantski gol u dresu kluba iz Platonove ulice.

Inače, u prvom poluvremenu, Borac je imao daleko veći posjed lopte, dok je u većem dijelu drugog Radnik bio taj koji je kontrolisao taj segment.

Izabranici Darka Nestorovića, međutim, nisu uspjeli da nađu put do gola Nikole Lakića i eventualno zakomplikuju stvari, dok se Borac, zadovoljan stečenim kapitalom, orijentisao na čuvanje vlastitog gola.

Jedinu pravu šansu u nastavku Borac je propustio da realizuje u 79. minutu, kada je grčki napadač Panajotis Moraitis, nakon asistencije Dejana Melega, šutirao direktno u Bilobrka.

Nešto kasnije, domaći su od arbitra Antonija Bandića tražili da dosudi penal poslije duela Ziljkića i Šuberta u kaznenom prostoru, ali se pištaljka sudije iz Gruda nije oglasila.

Ovom pobjedom, Borac će treći krug m:tel Premijer lige BiH dočekati na četvrtom mjestu, uz 38 bodova, dok je Radnik deseti sa 19, koliko ima i Olimpik koji je u zoni ispadanja, pa je pred Bijeljincima svakako iscrpljujuća borba za opstanak u eliti.

BORAC: Lakić, Ćorić, Ziljkić, Ćosić, Vojnović, Brtan, Subić, Bosančić, Vranješ, Mehanović, Zakarić. Trener: Marko Maksimović.

RADNIK: Bilobrk, Filipović, Simonović, Novaković, Vasić, Lazić, Milenković, Gogić, Huseinbašić, Karić, Janjić. Trener: Darko Nestorović.

N A J A V A

Posljednju utakmicu prije starta odlučujućeg, trećeg kruga m:tel Premijer lige BiH odigraće večeras na Gradskom stadionu u Banjaluci fudbaleri Borca i Radnika (19.05).

I jednima i drugima bodovi su od velikog značaja.

Banjalučani žele da 12. trijumfom u sezoni zadrže korak za ekipama koje su u borbi za evropsku scenu i steknu što bolju poziciju pred posljednjih 11 kola, dok je Bijeljincima jedini cilj opstanak u eliti i trenutno su van zone ispadanja, ali daleko od toga da nisu ugroženi.

Nalaze se na desetom mjestu, uz 19 bodova, samo tri više od sarajevskog Olimpika, koji je u "crvenoj zoni" zajedno sa ekipom Krupe.

Ostanite uz MONDO, pratićemo meč UŽIVO!

20:52

Kraj

Završen je meč, Borac - Radnik 2:0!

20:52

90+2' - Mols pored gola

Jak ali neprecizan udarac Kamerunca.

20:50

Tri minuta nadoknade

Još tri minuta će se igrati u Banjaluci.

20:48

Igra se 90. minut

Ulazimo u finiš, Borac je veoma blizu 12. premijerligaške pobjede u sezoni.

20:45

86' - trostruka izmjena u Borcu

Izlaze Bosančić, Ziljkić i Subić, a na terenu su Mols, Dujaković i Kujundžić.

20:41

81' - Borac traži penal!

Tražili su crveno-plavi penal, ali se Antoni Bandić nije oglasio!

Kombinovali su Vranješ i Ziljkić, Borčev krilni napadač je oboren, ali je arbitar iz Gruda bio mišljenja da taj kontakt nije bio dovoljan za jedanaesterac.

20:40

Deset minuta do kraja

Ušli smo u posljednjih deset minuta meča na Gradskom stadionu.

20:39

79' - prva prilika za Borac u nastavku!

Mogao je i Moraitis, poslije Mehanovića, da postigne prvi gol u dresu Borca...

Uposlio ga je Dejan Meleg, ali je Grk slabo šutirao sa desne strane.

Odmah potom, umjesto Gogića, u ekipi Radnika u igru ulazi Jelić.

20:34

75' - Maksimovićeva druga promjena

Umjesto Gorana Zakarića, u igri je Dejan Meleg.

20:32

72' - Borac rutinski čuva prednost

Borac, zadovoljan stečenim vođstvom, orijentisao se na čuvanje gola, dok Radnik ne uspijeva da pronađe "rupu" u odbrani i eventualno postigne gol, te učini ovaj meč zanimljivijim.

20:27

Žuti karton za Poparu, Moraitis u igri

Član Radnika "požutio" je nakon prekršaja nad Bosančićem.

Nedugo potom, u igru umjesto Mehanovića ulazi Moraitis, kojem je ovo prvi meč za Borac na Gradskom stadionu.

20:25

Sprema se Grk...

Izvor: MONDO/Goran Arbutina

20:23

63' - Brtanu javna opomena

Drugi "zapisani" igrač u Borčevom dresu večeras je Brtan, fauliravši Gogića.

20:20

Još pola sata

U ovim trenucima, na terenu se ukazuje pomoć Faruku Gogiću, koji je bio u duelu sa Dinom Ćorićem.

20:15

55' - Najbolja akcija Radnika!

Sve je krenulo od lošeg pasa Bosančića ka Ćoriću, uslijedila je kontra Radnika, šutirao je Huseinbašić ali je Lakić bio veoma dobro postavljen.

20:10

50' - Brtan, pa Bosančić!

Mako Brtan je šutirao sa distance, ali je izblokiran, dok je u nastavku akcije Dejan Bosančić poslao loptu visoko preko gola.

20:06

47' - Žuti karton za Zakarića

Prvi je ovo žuti karton za Borac u ovoj utakmici.

20:06

Počelo je drugo poluvrijeme

Počelo je drugih 45 minuta na Gradskom stadionu, a trener Radnika Darko Nestorović izvršio je dvije izmjene. Umjesto Lazića i Janjića, u igri su Šubert i Popara.

19:52

Kraj prvog dijela

Završeno je prvo poluvrijeme u Banjaluci, Borac - Radnik 2:0 u posljednjoj utakmici 22. kola m:tel Premijer lige BiH!

19:50

45' - Velika šansa za Borac!

Mogli su crveno-plavi u posljednjim trenucima prvog dijela i do trećeg gola...

Izigrali su Ziljkić i Vranješ odbranu Radnika, Borčev kapiten prihvatio loptu, primio na grudi, potom šutirao, ali je lopta završila tik pored lijeve stative Radnikovog gola!

19:45
Izvor: MONDO/Vedran Ševčuk

19:44

39' - Šansa za Radnik!

Morao je Simonović bolje u ovoj situaciji!

Ostao je sam ispred gola Lakića, ali je loše zahvatio loptu, pa ju je Borčev čuvar mreže lako uhvatio...

19:43

19:40

GOOOOOOL, 2:0!

Novi gol Borca, a prvi Elvisa Mehanovića u crveno-plavom dresu!

Almedin Ziljkić je u 35. minutu izbacio robusnog napadača u prvi plan, a ovaj odlično šutirao i matirao Luku Bilobrka, poslavši loptu u uz lijevu stativu!

19:37

Posjed lopte - skoro 70 posto na strani Borca

Da budemo precizni, 69:31 u procentima.

19:35

Još 15 minuta do kraja prvog dijela

U toku je 31. minut, Borac znalački čuva stečenu prednost.

19:31

27' - Prvi žuti karton

Prvu javnu opomenu na meču dobio je Mahir Karić zbog prigovora.

19:30

25' - Opasno ispred Lakića!

Izveo je Radnik jedan slobodan udarac, lopta je stigla do Simonovića koji je želio da odigra povratni pas u sredinu, ali je Lakić bio spreman na to.

19:26

22' - Žalio se Huseinbašić na povredu

Član Radnika ostao je da leži na zemlji, ali povreda nije ozbiljnije prirode, pa će nastaviti meč.

19:22

19:20

14' - GOOOOOOL, VODI BORAC!

Poveo je Borac na Gradskom stadionu, u ranoj fazi meča!

Dejan Bosančić je poslao jednu dubinsku loptu, pogriješio je Miladin Filipović i glavom samo spustio loptu za Stojana Vranješa koji preciznim udarcem pogađa donji lijevi ugao gola Radnika.

19:16

12' - Čekamo prvo uzbuđenje

Borac traži put ka golu Radnika, dok su se Bijeljinci orijentisali na defanzivu, vrebajući šansu da naprave nešto iz tranzicije.

19:12

8' - Izblokiran Gogić

Pogriješio je golman Borca Nikola Lakić prilikom ispucavanja, lopta je stigla do Faruka Gogića čiji je udarac izblokirala odbrana Banjalučana.

19:10

6' - Borac kontroliše posjed

Crveno-plavi imaju veći posjed lopte u uvodnim minutima meča.