Premijer liga BIH UŽIVO Borac - Mladost prenos

Borac i treći put savladao Mladost! Prvenac Subića za drugo mjesto na tabeli!

Borac pobjedom nad Mladosti iskoristio remi Veleža i Radnika i izbio bar do sutra na drugo mjesto na tabeli!

Premijer liga BIH UŽIVO Borac - Mladost prenos Izvor: MONDO

Fudbaleri banjalučkog Borca odlično su otvorili treći krug Premijer lige BIH i upisali minimalnu ali vrijednu pobjedu protiv Mladosti Doboj Kakanj.

Crveno-plavi su slavili 1:0 i tako treći put ove sezone savladali Mladost, a pogodak vrijedan tri boda postigao je Aleksandar Subić u 68. minutu meča.

Almedin Ziljkić uputio je odličan pas u šesnaestercu, dvojica defanzivaca Mladosti su se sudarila, a Subić je to iskoristio i poslao loptu u mrežu za svoj prvi pogodak ove sezone i vrijedan trijumf.

Ekipa Marka Maksimovića trećom pobjedom u proljećnom dijelu sezone izbila je na drugo mjesto na tabeli, pošto je Velež remizirao kod kuće sa Radnikom 2:2.

Iako je rezultatski ovaj meč bio potpuno neizvjestan, Borac je apsolutno dominirao tokom čitavog meča, u pojedinim trenucima imao i posjed 70 odsto.

Redale su se prilike pred golom Velića koji je u par navrata spasio svoj tim, a Borcu su poništena dva gola zbog ofsajda u kojem su se našli prvo Vranješ potom i Mehanović.

U samo šezdesetak sekundi na početku prvog poluvremena dve odlične šanse imao je Borac, prvo je Velič krajnjim naporom odbio loptu poslije šuta Vojnovića, a potom je Vranješ poslije tog kornera pogodio prečku.

Otpor gostiju slomljen je u 68. minutu kada je Subić iskoristio grešku gostiju, ali i dobro dodavanja Ziljkića, a do kraja meča Mladost nije uspjela da ozbiljno zaprijeti Pavloviću.

NAJAVA;

U prethodna dva meča ove sezone slavio je Borac, koji želi da nastavi taj niz, ali i da upiše treću vezanu pobjedu u svim takmičenjima, nakon trijumfa protiv Širokog Brijega u Kupu BIH i pobjede nad Radnikom u PLBIH.

U taboru Borca pred ovaj meč istakli su da je Mladost kvalitetnija ekipa od pozicije koju trenutno zauzimaju, te da su crveno-plavi odlučni da pruže maksimum i slave pobjedu pred reprezentativnu pauzu.

Za razliku od prošlog puta kada je Mladost došla desetkovana korona virusom gosti iz Doboj Kaknja dolaze u najjačem sastavu, a očekuje se otvorena utakmica na Gradskom stadionu u Banjaluci.

Meč pratite uživo klikom na Razvoj događaja.

18:52

KRAJ 1-0!

Borac je golom Subića u 68. minutu savladao Mladost!

18:47

Tri minuta nadoknade u Banjaluci

18:47

89' - Prilika da Borac riješi meč

Vranješ je dobro šutirao u 89. minutu, Velić je nekako odbranio njegov udarac, a Subić je pokušao da skroz iskosa sa lijeve strane odbijenu loptu smjesti u mrežu, međutim, ona odlazi paralelno od gola

18:38

80' - MEHANOVIĆ POGAĐA - OFSAJD!

Vranješ je uposlio Mehanovića koji je pogodio mrežu, ali je i ovaj gol poništen zbog nedozvoljene pozicije

18:35

79' - Uzelac izblokiran

Uzelac se našao u prilici poslije kornera Borca, pokušao je odmah iz okreta, ali je izblokiran

18:33

Vojnović propušta naredni meč u Bijeljini

Aleksandar Vojnovič zaradio je žuti karton jer je šutirao loptu poslije sudijskog zvižduka pa će propustiti gostovanje Borca u Bijeljini u narednom kolu

18:28

68' - GOOOL! Borac - Mladost 1:0!

Borac vodi 1:0 od 68. minuta golom Aleksandra Subića! Ziljkić ej upusio pas u šesnaestercu, dvojica defanzivaca Mladosti su se sudarila, a Subić je to iskoristio i poslao loptu kroz noge Veliću za vođstvo crveno-plavih i svoj prvi pogodak ove sezone!

18:22

64' - Nova šansa za Ziljkića

Redaju se napadi Borca, ovog puta Ziljkić je dobio povratnu loptu  šesnaestercu, ali u velikoj gužvi nije uspio da uputi najbolji udarac i Velić je to lako uhvatio

18:14

57' - Ziljkić!

Sada je Ziljkić pokušao da savlada Veliča, ali odlazi to preko gola. Borac steže obruč oko gola gostiju

18:12

55' - Alić pored gola!

Lijevi bek Mladost povukao je loptu, a onda šutirao sa distance, međutim, lopta odlazi pored Pavlovićevog gola

18:11

53' - PREČKA!

Vranješ pogađa prečku poslije kornera. Dve odlične šanse za Borac u samo 60 sekundi!

18:10

53' - Velić spašava Mladost

Ponovo je tukao Vojnović, ovog puta mnogo bolje, a Velić je krajnjim naporom odbranio svoju mrežu

18:09

Napada Borac na startu drugog poluvremena

Pokušao je Vojnović sa 25 metara nakon jednog neuspješnog driblinga Zakarića, ali direktno u Velića

18:01

17:50

0:0 - KRAJ PRVOG POLUVREMENA

17:42

39' - DEJANOVIĆ!

Kakav promašaj Dejanovića. U jeku ofanzive Borca Mladost je imala najbolju priliku na meču. Pavlović je nakon što je lopta okrznula jednog igrača u živom zidu odbranio pokušaj Alića, a Dejanović je sa osam metara promašio čitav gol iako je golman Borca bio već savladan!

17:36

34' - Velić spašava Mladost!

Sjajna šansa za Borac, Ziljkić je odličnim driblingom ušao u šesnaesterac i loptu poslao do Mehanovića, napadač Borca dobro je šutirao iz okreta, ali Velić odličnom intervencijom spašava svoj gol!

17:34

32' - Greška Velića, ali ostaje 0:0

Pogriješio je golman Mladosti Emil Velić kod kornera koji je izveo Subić, ali je uspio da se iskupi i stigne do lopte u gužvi

17:33

Potpuna ofanziva Borca

Redaju se napadi Borca koji ima posjed 70 odsto, ali još nije uspio da probije bedem Mladosti

17:30

25' - Vranješ!

Bila je to dobra prilika iz slobodnog udarca za Borac, Vranješ je šutirao sa 20-ak metara ali neprecizno

17:29

Vazda mijenja Jusića

Jusić je zbog povrede morao da izađe i zamijenio ga je Vazda

17:17

VRANJEŠ POGAĐA, ALI JE OFSAJD!

Stojan Vranješ zabio je glavom poslije centaršuta Ćosića, ali je je gol poništen zbog ofsajda u kojem se našao kapiten Borca. Ostaje 0:0.

17:08

7' - Zakarić pokušava

Sada je pokušao Zakarić iz daljine, šutirao je u okvir gola, ali Velić je siguran

17:05

3' - Borac već prijeti

Udarac Ziljkića sa dvadesetak metara je izblokiran, potom je Vojnović pokušao izdaleka, ali je njegov šut završio daleko od gola

17:02

Minut ćutanja za Esnafa Buzu

Svi mečevi 23. kola Premijer lige BIH počeli su minutom ćutanja za  nedavno preminulogEsnafa Buzu, koji je obavljao funkciju delegata na utakmicama Premijer lige BIH