Vrlo dobra partija "orlova" na startu kvalifikacija i pobeda koja donosi mir pred meč sa Portugalom.

PIKSIJEVA SRBIJA PREŽIVELA DRAMU I POBEDILA: Vlahović i Mitrović pokazali moć, odbrana je još šuplja! Izvor: TANJUG/AP PHOTO/DARKO VOJINOVIC)

Bravo "orlovi", pobedili smo na startu kvalifikacija posle 11 godina!

Na debiju Dragana Stojkovića - Srbija je preživela pravu dramu na "Marakani" pošto je gubila od Irske, potom je imala komfornu prednost, da bi sama sebi zakomplikovala život i strepela za tri boda. Ipak, dva gola Aleksandra Mitrovića i jedan Dušan Vlahovića bili su dovoljni za miran start.

SRBIJA - IRSKA 3:2 (1:1)

"Orlovi" su počeli nesigurno i poklonili su Irskoj gol već u 18. minutu preko Brauna, nismo uspevali da stvorimo šansu, ali onda trenutak genijalnosti Dušana Tadića.

Novi kapiten "orlova" je prvu od tri asistencije na meču zabeležio tako što je "gurnuo" u prostor za Dušana Vlahovića, a napadač Fiorentine pokazao je da je u sjajnoj formi, da bi mu u nastavku meča Aleksandar Mitrović pravio društvo u špicu.

"Mitar" je daleko od starih izdanja još od promašenog penala protiv Škotske, ali je pokazao da u dresu Srbije igra potpuno drugačije.

Majstorija u 69. minutu, lobovao je Traversa i potvrdio da je i dalje veliki majstor, da bi u 75. na centaršut Tadića ponovo sjajno glavom ubacio loptu u mrežu Irske. Ujedno, tim golom je stigao do 38. gola u reprezentativnom fudbalu i tako se izjednačio sa Bobekom.

Nažalost, kiks Stefana Mitrovića u 86. minutu, koji je Kolins rado prihvatio, doneo je blagu nelagodu srpskom timu u finišu, ali srećom bili smo mirni da ne napravimo novu glupost.

Za tri dana Srbija igra protiv Portugala takođe u Beogradu, a vicešampion Evrope je u prvom kolu savladao Azerbejdžan 1:0. To bi dakle u najavi mogao da bude duel za prvo mesto u grupi, jasno je da bi nam i bod mnogo značio.

SRBIJA: Dmitrović - Milenković, S. Mitrović, Pavlović - Gajić, Lukić, Račić (od 65. Maksimović), Mladenović (od 46. Kostić) - Tadić (od 77. Gudelj), Vlahović (od 83. Jović) i Đuričić (od 65. Mitrović).

IRSKA: Travers - Kolman, O'Šej Stivens, Klark (od 80. Brejdi), Doerti - Kulen, Braun, Molumbi (od 60. Hendrik) - Robinson (od 80. Meklejn) i Konoli (od 46. Long).

Meč je sudio italijanski arbitar Davide Masa.

Budite bolje informisani od drugih, PREUZMITE MONDO MOBILNU APLIKACIJU.

22:36

90+4' - KRAJ!

Srbija je pobedila Irsku posle drame u finišu - 3:2!

Za tri dana protiv Portugala...

22:34

90' - Nadoknada!

Igraće se još četiri minuta na "Marakani".

22:33

89' - Opomena

Strahinja Pavlović je bio neoprezan i dobio je žuti karton.

22:30

86' - AU! 3:2! KAKAV GOL!

Kolins daje gol posle kiksa Stefana Mitrovića, loše je vratio Dmitroviću, Long se snašao i Kolins ubacuje loptu u praznu mrežu

22:26

82' - Izmena!

Jović na terenu umesto Vlahovića, ostajemo sa dvojicom napadača.

22:19

75' - GOOL! MITROVIĆ! 3:1!

I opet on - 38. gol Mitrovića u dresu Srbije!

Tadić do treće asistencije, fantastično je našao Mitra u šesnaestercu koji pokazuje da je u dresu Srbije potpuno drugi napadač, pun je samopouzdanja.

Gudelj menja Tadića.

22:12

68' - GOL! MITROVIĆ! 2:1!

Kakva majstorija, bravo majstore - 37. gol u dresu reprezentacije!

Pravi je Mitrović kad god igra za Srbiju i to je i ovoga puta pokazao, dobio je pas u prostor od Tadića i odlučio je da LOBUJE golmana Irske.

Potez za aplauze, najlepši gol večeri bez ikakve sumnje!

22:07

63' - Milenković!

Ovo je bilo najopasnije do sada...

Dugo je putovala lopta posle šuta Milenkovića, uklizao je Vlahović i tako pokušao da savlada golmana Irske, ali nije uspeo.

Maksimović i A. Mitrović na terenu, a izlaze Račić i Đuričić.

22:04

60' - Izmena kod Iraca

Hendrik je zamenio Molumbija, malo da pojača vezni red Irske.

22:01

57' - Klark!

Velika sreća za Srbiju. Promašio je loptu Đuričić, ona je stigla do Klarka koji je sa zemlje šutirao, ali ide to malo pored stative. Uf...

21:59

56' - A sad penal?

Sada je Vlahović pao posle guranja sa Kolmanom, međutim arbitar iz Italije odmah kaže da se igra nastavi, kao što rekosmo nema VAR-a.

21:55

51' - Šteta!

Tadić za Vlahovića u prostor, postiže napadač Srbije gol bez problema, ali je pomoćni arbitar već podigao ofsajd zastavicu. Bio je u pravu...

U međuvremenu Irci traže penal posle starta Mitrovića, ali bio je to čist start na loptu.

Irci traže penal, čak i VAR proveru, ali toga nema danas!

21:50

46' - Šansa!

Odmah smo agresivno krenuli, Tadić je dobio loptu u 16 i ostavio povratnu Lukiću, ali nije dobro namestio nogu fudbaler Torina, zna on to bolje.

21:48

46' - Idemo po pobedu!

Ofanzivna izmena - Kostić menja Mladenovića.

21:33

Kraj prvog poluvremena, realan rezultat na semaforu - po šansa na obe strane i 1:1.

Idemo do pobede!

P.S. Pišite nam u komentarima, ko treba da uđe u igru?

21:30

45' - Tadić!

Uf, kakva ideja srpskog kapitena. Probao je direktno iz kornera da iznenadi Traversa, udario je golman Irske u stativu, umalo da se povredi.

21:25

40' - GOL! VLAHOVIĆ! 1:1!

Srbija je izjednačila iz prve šanse na meču, strelac je upravo Dušan Vlahović!

Sjajno ga je proigrao kapiten Tadić u prostor, naš napadač se uz dva kontakta našao u šansi i sjajno završio akciju za smirenje pred poluvreme.

To je njegov drugi gol u dresu "orlova", bravo!

21:23

37' - Vlahović?

Prva poluprilika za "orlove", Mladenović je prošao hitro po levoj strani, tražio je do sada neprimetnog Vlahovića, uspeo je da ga "pogodi", ali nije as Fiorentine usmerio loptu kako je planirao.

21:19

33' - Đuričić!

Pas u dubinu za Đuričića, bacio se srpski as, ali nije uspeo da "dohvati" loptu, nadmudrio ga je O'Šej i čak nije dozvolio ni korner za naš tim.

Piksi daje dodatne instrukcije Gajiću, malo smo videli njegovih prodora.

21:15

30' - Pola sata ničega!

Imamo veći posed lopte (68%), ali ništa nismo uradili sa njim. Bez šanse i udarca u okvir gola, Irci vode zahvaljući jednom jedinom napadu.

21:11

25' - Ništa od kornera!

Do sada smo izveli već sedam udaraca iz ugla, ali nijedno nismo ozbiljnije pripretili Ircima koji dominiraju u skoku.

21:03

18' - GOL! VODI IRSKA! 1:0!

Srbija je loše počela, iako smo do sada imali kontrolu lopte, ali to ništa ne vredi - 0:1 je na semaforu.

Irska je dobro napala po levoj strani, Robinson je poslao loptu za Brauna, a na drugoj stativi je igrač Prestona uspeo da nadskoči Mladenovića i doveo je goste u vođstvo. Nismo ovo očekivali, sada moramo da "zapnemo" iz sve snage.

20:59

14' - Imamo kontrolu, ali...

Za sada jalova inicijativa naše reprezentacije, dobro stoje Irci, teško je probiti blok, moraćemo još rizičnije da igramo da bismo "probili" njihov blok.

Izvor: Kurir/Nikola Anđić

20:51

6' - Opasno!

Tadić za Gajića i odmah smo probili Irce, poslao je bek Zvezde loptu za Vlahovića, ali uspevaju gosti da se odbrane. Dobili smo tri kornera, ali bez veće opasnosti.

Posle trećeg je Tadić "zalomio" dvojicu, ali nije našao saigrača.

20:48

3' - Bolje počinju Irci!

Srbija je suočena sa ofanzivom Irske od starta, izveli su odmah Ostrvljani dva kornera, agresivni su, ali za sada bez opasnosti pred golom Dmitrovića.

Dva oštra starta, Račić i Mladenović na travi, bez kartona za Irce.

20:45

1' - Meč je počeo!

Srećno "orlovi", nadamo se pobedi večeras!

20:40

Počinje!

Igrači izlaze na teren, meč počinje vrlo brzo...

Izvor: MONDO/Nebojša Marković

20:01

Pogled na teren!

Naš reporter Nebojša Marković je na licu mesta.

20:01

PROGRAM!

Pogledajte program utakmice Srbija - Irska.

19:42

FORMACIJA!

19:36

PRVE FOTKE!

Igrači su izašli da "osete" teren pre početka utakmice.

19:35

KO SUDI?

Glavni arbitar meča je Davide Masa iz Italije, a pomažu mu Filipo Meli, Stefano Alasio i Mikael Fabri. Na mečevima kvalifikacija za Mundijal nema VAR tehnologije.

19:33

KO IGRA ZA IRCE?

Kasnili su sastavi naših rivala...

IRSKA: Travers - Kolman, O'Šej Stivens, Klark, Doerti - Kulen, Braun, Molumbi - Robinson i Konoli.

19:17

SASTAV SRBIJE!

Mnogo iznenađenja, posebno u veznom redu!

SRBIJA: Dmitrović - Milenković, S. Mitrović, Pavlović - Gajić, Lukić, Račić, Mladenović - Tadić, Vlahović i Đuričić.

Na klupi "orlova" ostali su Rajković, Nikolić, Spajić, Maksimović, Radonjić, Gudelj, A. Mitrović, Jović, Kostić, Ristić, Milinković-Savić, Despotović i Petković.

Kako vam se čini tim?

18:56

KAKO STOJIMO S IRCIMA?

Srbija i Irska su do sada odigrali ukupno osam utakmica, a naša selekcija vodi 3:2 u pobedama, dok je još tri puta bilo nerešeno.

Poslednji meč odigran je 5. septembra 2017. u Dablinu i Srbija je slavila 1:0 golom ALeksandra Kolarova, a od igrača koji su tada bili u sastavu - večeras bi mogli da zaigraju samo Kostić, Tadić i Aleksandar Mitrović.

18:10

SAMO NAPRED, SELEKTORE!

17:20

Šta očekujete večeras?

Ostalo je još nekoliko sati do početka meča, pa da prognoziramo rezultat...

16:47

KO ĆE IGRATI?

Do početka utakmice ostalo je još nekoliko sati, a na MONDU ste još sinoć mogli da čitate u kojoj postavi se očekuje da će Srbija zaigrati protiv Irske.

Dakle, ovo bi trebalo da bude naša postava za meč Srbija - Irska.

Rajković - Milenković, S. Mitrović, Spajić - Lazović, Gudelj, Maksimović, Kostić - Tadić, Đuričić, Vlahović.

16:44

NOVI KAPITEN

Bilo je jasno odmah posle "precrtavanja" Aleksandra Kolarova da će Dušan Tadić biti novi kapiten Srbije, a Piksi se šaljivo osvrnuo na njegov izbor.

"Nisam mogao da spavam koliko je to bio težak izbor", rekao je Stojković.

Izvor: YouTube/Fudbalski savez Srbije/printscreen

16:43

ŠTA KAŽE SELEKTOR?

Od dolaska na klupu "orlova" priča Stojković veoma otvoreno, bio je opušten dan pred utakmicu, zbijao šale, ali obećao da će njegova ekipa igrati dobar fudbal.

Štaviše, pre nego što je i postao selektor Srbije dao je reč da će nas odvesti na Mundijal.

"Kao prvo ovo je prva utakmica i ona je kao takva veoma teška i veoma značajna. Ne postoji garancija da ćete pobediti, izgubiti ili igrati nerešeno. Mnogo je bitno kako ćete igrati. Možete biti mnogo bolji od protjvnika, a da ne pobedite. Sa druge strane možete da bude pobednik, a da budete lošiji. Ako me pitate ako sam zadovoljan bodom, naravno da nisam. Opet kažem učinićemo sve da kvalifikacije startujemo sa pobedom. Neće biti lako, ali znamo da možemo", rekao je Stojković čije kompletno izlaganje na konferecdiji možete da čitate na MONDU.

16:29

Dobro došli u MONDO live!

Ostanite uz MONDO tokom čitave večeri pošto ćemo meč Srbija - Irska, koji počinje u 20.45, pratiti iz minuta u minut.