Uživo BIH - Francuska kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo prenos

"Zmajevi" namučili svjetske šampione, Grizman pogodio za trijumf "trikolora" na Grbavici

Reprezentacija BIH odigrala dobro na Grbavici, ali je minimalnim rezultatom poražena od Francuske u Sarajevu.

Uživo BIH - Francuska kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo prenos Izvor: Anadolija/Samir Jordamović

Selekcija BIH poražena je rezultatom 1:0 od Francuske u meču trećeg kola kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2022 u Kataru.

"Zmajevi" su pružili odličan otpor aktuelnim svjetskim šampionima, čak i imali dobru priliku da povedu u prvom poluvremenu, ali trenutak dekoncentracije u 60. minutu odlučio duel na Grbavici.

Poslije kornera defanzivci BIH zaboravili su na Antoana Grizmana, a napadač Barselone je to iskoristio i glavom poslao loptu iza Šehića za vođstvo i pobjedu Francuske.

Rekorder Grizman

Antoan Grizman 45. put zaredom bio je starter za selekciju Francuske čime je postavio rekord.

Selekcija Ivajla Peteva, koji je bio odsutan zbog korona virusa, dobro je odrađivala njegove zamisli i u formaciji 5-4-1 uspješno zaustavljala napade Francuske koja je kontrolisala meč, ali u jednom trenutku imala mnogo sreće, odnosno odličnog Uga Ljorisa na golu.

Golman Totenhema koji je večeras upisao 123. nastup za reprezentaciju i izjednačio se sa Tijerijem Anrijem, pa je sada još samo Lilijan Tiram sa 142 nastupa ispred njega, u 26. minutu spasio je čist pogodak.

Pjanić je izveo korner, Ahmedhodžić odlično glavom šutirao, ali Ljoris je izvadio sa gol-linije.

Bila je to najbolja šansa za BIH, ne računajući spornu situaciju iz 72. minuta kada je Krunić pao u šesnaestercu, međutim, Orsato se nije oglasio.

Francuzi su u međuvremenu imali posjed lopte i kontrolu, međutim, nisu uspjevali da u završnici naprave pravu šansu, prije svega zahvaljujući dobroj defanzivaca BIH koji su u odsudnim trenucima bili na visini zadatka.

Dobre vijesti iz Kijeva

Ukrajina i Kazahstan odigrali su 1:1 u Kijevu, tako da je selekcija Andrija Ševčenka upisala treći uzastopni remi u ovim kvalifikacijama. Sa tri boda oni su na drugoj poziciji, dok Finska sa 2 boda i BIH sa bodom imaju po utakmicu manje.

Ovim porazom nastavljen je niz od 11 utakmica bez pobjede selekcije BIH koja je posljednji put slavila u novembru 2019. godine, a nastavljena je i tradicija loših rezultata koji su u pet međusobnih okršaja upisali tri pobjede i dva remija.

PRATITE MEČ UŽIVO KLIKOM NA "RAZVOJ DOGAĐAJA"!

Standings provided by SofaScore LiveScore

22:37

Kraj utakmice! BIH - Francuska 0:1!

22:36

89' - Prevljak u prilici

Prevljak se našao u šesnaestercu i vodio duel sa Varanu, čak pao i odmah ustao i zadržao posjed lopte, na kraju korner poslije iz kojeg se izrodila kontra Francuske, ali je zaustavljena

22:31

86' - Dvostruka izmjena kod "zmajeva"

Gojak i Prevljak ušli su umjesto Cimirota i Krunića

22:26

80' - Pjanić pogađa zid

Bila je to jako dobra prilika za Pjanića koji je odličan izvođač slobodnih udaraca, ali ovog puta sa 20-ak metara pogodio je živi zid

22:25

79' - Žuti karton za Pogbu

Poslije kornera i izbijene lopte Pogba je laktom udario Stevanovića koji je u međuvremenu zamijenio Todorovića i zaradio je žuti karton.

22:21

76' - Ponovo pada Krunić

Bila je to kontra BIH, Kolašinac je poslao loptu za Krunića, koji je ponovo pao u šesnaestercu, ali ovog puta nije djelovalo da se radi o prekršaju

22:19

72' - Da li je bio penal za BIH?

Džeko je vratio loptu u šesnaestercu za Krunića koji je pao, ali Orsato pokazuje da nema penala

22:19

69' - Umjesto šanse - kontra i žuti za Hadžiahmetovića

Kombinovali su "zmajevi" ispred šesnaesterca Francuske, ali je sjevnula kontra i Hadžiahmetović je morao da obori Mbapea zbog čega je zaradio žuti karton

22:08

60' - BIH - FRANCUSKA 0:1!

Francuska vodi 1:0 na Grbavici! Izborili su "trikolori" korner, a onda poslije kratke igre uslijedio je centaršut za Grizmana koji je zaboravljen u šesnaestercu i fudbaler Barselone glavom je matirao Šehića u 60. minutu!

22:02

55' - Krunić izblokiran

Bio je to dobar prodor Krunića, ali fudbaler Milana je na kraju izblokiran, međutim, iz kornera nisu uspjeli "zmajevi" da zaprijete

22:00

Žuti za Varana pa Saničanina

Prvo je štoper Francuske "požutio", a nešto kasnije i Saničanin

21:35

Kraj prvog poluvremena!

21:33

42' - Propala je kontra

Bila je to dobra kontra "zmajeva", Kolašinac se našao u šesnaestercu i uputio povratni pas, ali nikog nije bilo na ivici kaznenog prostora i propala je dobra šansa.

21:25

35' - Pritisak Francuza

Francuska pritišće već nekoliko minuta, ali bez pravih šansi. Sada je Šehić lagano pokupio jedan centaršut sa desne strane.

21:18

27' - Rabio preko gola!

Sada korner za Francuze, Rabio je glavom poslao loptu preko gola.

21:18

26' - Stopostotna šansa!

Kakva je to šansa bila za BIH! Pjanić je izveo korner, Ahmedhodžić odlično šutirao glavom, ali Ljoris na gol-liniji odbija loptu!

21:13

24' - Dva napada BIH

Poslije pritiska Francuza i dva kornera sada dva vezana napada BIH, Kolašinac se našao u šesnaestercu, ali je Pavar intervenisao. Priliku je imao i Todorović koji je šutirao, a Ljoris odbio u aut.

21:07

15' - Žuti karton za Hadžikadunića

Hadžikadunić je faulirao Mbapea i dobio žuti karton na 20 metara od gola. BIla je to odlična prilika za slobodan udarac, ali srećom Grizman je pogodio "živi zid".

21:05

15' - ŠEHIĆ!

Ponovo je zaprijetio Koman, ovog puta šutirao je dobro glavom poslije centaršuta Mbapea, ali je Šehić odbranio

21:01

11' - Koman šutira pored gola

Pokušao je Koman sa nekih dvadesetak metara ali njegov udarac po zemlji odlazi pored gola.

20:53

Mbape pogađa stativu, ali je OFSAJD!

Kilijan Mbape našao se u prvoj prilici, uspio da šutira i čak pogodi stativu, ali je dosuđen ofsajd.

20:48

Počeo je meč na Grbavici!

20:17

Ljoris na Grbavici stiže Anrija!

Kapiten Francuske Ugo Ljoris večeras će upisati 123. nastup za reprezentaciju čime će se izjednačiti sa Tijerijem Anrijem na vječnoj listi. Ispred Ljorisa sada je samo Lilijan Tiram sa 142 meča u dresu nacionalne selekcije.