Džumhur opet ispao! Skoro tri mjeseca prvi reket BiH nije povezao dvije pobjede!

Najbolji teniser Bosne i Hercegovine Damir Džumhur eliminisan je sa čelendžera "Andaluzija Open" u španskoj Marbelji.

Damir Džumhur ispao u osmini finala čelendžera u Marbelji Izvor: MN Press/Marko Metlaš

Džumhura je u osmini finala španskog čelendžera savladao domaći teniser Marija Viele Martinez sa 2:0, u setovima 6:3, 6:4.

Španac, koji je 196. igrač svijeta, najprije je spasio dvije brejk šanse Džumhura u prvom gemu, a onda u narednom je oduzeo servis bh. teniseru. Do kraja seta je još jednom "brejknuo" Damira, koji je doduše vratio jedan brejk, ali Martinez je stigao do rutinskih 6:3.

U drugom setu Damir je već na početku prepustio Špancu čak dva brejka, da bi uspio skoro u potpunosti da se vrati u meč.

Propustio je dvije brejk šanse za izjednačenje, spasio je i tri meč lopte, ali ipak je španski teniser uspio da prelomi i stigne do pobjede - 6:4.

Osim današnjeg poraza, ono što je posebno zabrinjavajuće za Džumhura je podatak da nije zabilježio dva uzastopna trijumfa još od januarskih kvalifikacija za prvi grend slem sezone Australijen Open u Melburnu.

Tada je uspio da pobijedi Emilija Gomeza iz Ekvadora i Nijemca Julijana Lenca, a onda je uslijedio pad od tri vezana poraza i "toplo-hladno" igra sve do danas. Pobjeda, poraz, pobjeda, poraz...