Neverovatan fudbal u utakmici godine!

Mesi izgubio posljednji El Klasiko: Spektakularni derbi i najvažnija pobjeda sezone Real Madrida! Izvor: Tanjug/AP Photo/Manu Fernandez

Spektakl po oluji!

Real Madrid pobijedio je Barselonu 2:1 (2:1) u vjerovatno posljednjem "El Klasiku" Lionela Mesija, a tim trijumfom se bar na noć popeo na vrh tabele.

Bila je to utakmica za pamćenje i odlučili su je gol petom Karima Benzeme u 13. u minutu i udarac Tonija Krosa iz "slobodnjaka", koji je poslije rikošeta donio nedostižnih 2:0 šampionu Španije!

Barselona je po nevjerovatnom nevremenu pokušala da se vrati, smanjila zaostatak golom svog desnog beka Oskara Mingeze u 60. minutu, ali više od toga nije mogla!

Lionel Mesi je dao sve od sebe, pogodio stativu udarcem direktno iz kornera, presvlačio dres u drugom dijelu, ali ništa nije pomoglo. Ni sedmu utakmicu u nizu nije dao gol Realu i vjerovatno se porazom oprostio od El Klasika, pod uslovom da se ostvare najave i da na ljeto zaista napusti jedini klub za koji je igrao.

Poslije ovakvog raspleta, Real je prvi, Atletiko drugi sa utakmicom manje, a Barselona treća, sa i dalje aktivnom šansom da se bori za titulu.

Ipak, sada je Real u mnogo boljoj situaciji, a ova pobjeda bez povrijeđenog kapitena Serhija Ramosa biće veliki vjetar u leđa pred revanš protiv Liverpula u četvrtfinalu Lige šampiona, zakazan za srijedu.

"Kraljevski klub" braniće na Enfildu prednost iz prve utakmice 3:1 i ima lijepu šansu da nastavi trku za oba najvažnija trofeja.

Kompletan tok "El Klasika" pročitajte klikom na "Razvoj događaja".

Standings provided by SofaScore LiveScore

22:52

KRAJ UTAKMICE, REAL JE POBEDIO BARSELONU 2:1!

Mesi ni posle šest uzastopnih "El Klasika" nije dao gol Realu! Ovo je verovatno bio njegov poslednji derbi!

22:49

Real završava derbi sa igračem manje!

Kazemiro je dobio drugi žuti karton zbog faula na 18 metara od gola.

Ogromna šansa za Barsu, koju Mesi ipak nije iskoristio! Loše je izveo slobodan udarac, na početku sudijske nadoknade vremena.

22:44

Mesi mora da se presvuče!

Argentinski čarobnjak je obukao i novu majicu i novi dres, jer mu je oprema potpuno natopljena!

Pauza je i zbog sudije Hezusa Hila, koji namešta svoju opremu, a upravo mu je bila potrebna jer su u Barseloni tražili penal nakon što je napadač Martin Brejtvajt pao u šesnaestercu posle blagog dodira.

Ipak, bilo bi preoštro da za to bude dosuđen jedanaesterac.

22:20

Veliko nevreme i gol Barselone! Sada je 2:1 za Real

Neočekivani heroj Barselone Oskar Mingeza!

Dao je gol u 60. minutu, po strašnom nevremenu u Madridu. Lopta je došla sa leve strane, Đordi Alba je sjajno centrirao, Antoan Grizman je propustio loptu kroz noge, a Mingeza je pogodio "cevanicom".

Gol za pamćenje mladog defanzivca (22).

Još pola sata!

Izvor: Tanjug/AP/Manu Fernandez

22:06

Ovako je Mesi zatresao gol iz kornera

21:55

Mesiju je prekipelo – pogodio stativu iz kornera!

Argentincu je malo nedostajalo da da gol posle čak šest El Klasika. Ipak, nije uspeo, iako je malo nedostajalo u 47. minutu, neposredno pre poluvremena.

21:44

Loša vest za Zidana

Buskets je snažno udario Lukasa Vaskeza u koleno u jednom sudaru i zato krilni napadač Reala ne može da nastavi meč.

Izlazi u 42. minutu, posle sjajnog nastupa u prvom delu. Umesto njega na terenu je desni bek Alvaro Odriozola (26).

21:36

REAL PRETI DA RAZBIJE BARSELONU – STATIVA!

Ponovo kontra, koju je ovog puta vukao Vinisijus Žunior! Lopta je završila kod Lukasa Vaskeza, koji je pogodio stativu, a onda je sjajni Mark-Andre Ter Štegen čudesno skinuo udarac Benzeme i tako sprečio potpuni debakl Barse već u prvom delu meča.

U toku je 35. minut!

21:29

REAL LOMI BARSELONU – 2:0!

Ponovo veteran, Toni Kros!

Sjajni vezista šutirao je iz slobodnog udarca u 28. minutu, lopta je pogodila u leđa Seržinja Desta, pa Đordija Albu na gol liniji i ipak završila u mreži.

Nesrećna i nespretna reakcija igrača Barselone i veliki problem za njih na početku meča!

21:15

REAL VODI!

Fenomenalan kontranapad Reala u 13. minutu i gol – 1:0!

Valverde je izneo loptu na polovinu Barse, dodao do Lukasa Vaskeza na desnu stranu, a on je u petercu našao spremnog Karima Benzemu.

Kapiten Reala je rutinski ubacio loptu u mrežu, za vođstvo "kraljevskog kluba"!

Izvor: Tanjug/AP Photo/Manu Fernandez

21:00

Počeo je El Klasiko - da li je poslednji Mesijev?

S obzirom na to da Leu ističe ugovor i da je neizvesno da li će ostati u Barseloni, ovo bi mogao da bude njegov poslednji "El Klasiko".

Meč u Realovom trening centru i bez publike sigurno ne bi bio lep oproštaj, ali takve su okolnosti i tu niko ne može ništa da uradi...

20:11

Srbi koje su Barselona i Real "progutali"

Danas smo se setili i naših nekadašnjih i sadašnjih asova koji se prosto nisu snašli u dresu najvećih španskih klubova.