Holande, možeš da ideš, tu je Saša! Srbin opet pogodio, tinejdžeri režirali preokret Borusije u Štutgartu!

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Štutgart nije uspio da iznenadi Borusiju Dortmund iako je poveo pogotkom napadača koji bi trebao da na ljeto zamijeni Norvežanina.

bundesliga štutgart borusija 2-3 gol sasa kalajdzic Izvor: Tanjug/AP/Tom Weller

Saša Kalajdžić prošao je "probu" u Borusiji Dortmund, ali njegov Štutgart nije uspio da osvoji ni bod protiv "milionera“ koji su poslije preokreta stigli do trijumfa 3:2.

Poslije prvih 45 minuta Borusija je gubila 1:0 i bila na deset bodova od Ajntrahta, a u takvu situaciju doveo ju je napadač kojeg već duže prati.

Reprezentativac Austrije srpskog porijekla ovih dana pominje se kao potencijalna zamjena za Erlinga Brauta Holanda koji će gotovo sigurno napustiti Borusiju za ljeto, pa je duel na Mercedes Benz Areni bio idealna prilika da se dodatno nametne "milionerima“.

A Kalajdžić je upravo to i učinio!

Borusija je od početka utakmice krenula u ofanzivu, ali je Kalajdžić iskoristio jednu od rijetkih prilika i poslije centaršuta idealnim udarcem glavom poslao loptu u suprotne rašlje za vođstvo Štutgarta u 17. minutu.

Izvor: Tanjug/AP/Tom Weller

Svojim 14. golom u sezoni Kalajdžić je prošao "probu", ali njegova ekipa nije uspjela da osvoji ni bod, iako je na odmor otišla sa prednošću, a kasnije i nakratko spriječila preokret gostiju.

Nakon samo sedam minuta igre u nastavku "švabe“ su ne samo prosule prednost, već i dozvolili Borusiji da stigne do preokreta. Međutim, ovo nije bilo veče Erlinga Holanda, već onih koji rijetko ili nikako ne pogađaju.

Engleski tinejdžer Džud Belingem izjednačio je u 47. minutu svojim prvim golom ove sezone, a samo pet minuta kasnije Borusija je preokrenula golom Marka Rojsa.

Kapiten Borusije u najboljem mogućem trenutku prekinuo je "post“ od 14 utakmica, odnosno 1120 minuta bez postignutog pogotka.

Ali to nije bilo sve!

U jeku napada Borusije, Kalajdžić je osvojio loptu poslije greške Morija, da bi u nastavku napada Didavi izjednačio na 2:2 za novu dramu u Štutgartu.

Dok su sve oči bile uprte u Holanda, pa i Julijana Brandta i Torgana Azara koji su ušli sa klupe, "šou“ je ukrao njemački tinejdžer kojeg je Edin Terzić nešto ranije gurnuo u vatru.

Ansgar Knauf upisao je tek  treći nastup u dresu "milionera", i to kakav!

Devetnaestogodišnji fudbaler našao se na vrhu šesnaesterca, imao nekoliko opcija, ali je odlučio da driblingom napravi sebi prostor za udarac, a kada je to učinio poslao je loptu u donji lijevi ugao Kobelovog gola za svoj prvenac u dresu Borusije - 3:2!