Revanš mečevi četvrtfinala i karta za mesto među četiri najbolja tima Evrope.

Poznati polufinalisti: Real hoće novu titulu - Odbrana izdržala na Enfildu! Derbi PSŽ-SITI za finale Lige šampiona! Izvor: Profimedia

Pamtiće Mohamed Salah večerašnji meč protiv Real Madrida. Promašio je najbolju priliku na utakmici već u drugom minutu, još nekoliko puta bio neodlučan kada je trebalo da šutne i prilike su nestajale pred golom Kurtoe. Često Tibo nije morao ni da ih brani.

Bila su Liverpulu potrebna dva gola kako bi stigao u polufinale, ali nije uspeo da postigne nijedan. Zinedin Zidan postavio je prilično defanzivnu ekipu na travnati tepih Enfilda, a iako bez svojih najboljih defanzivaca, Real je odoleo. Bilo je to dovoljno dobro izdanje, u rangu nekih iz prethodnih sezona.

A tada je, podsećamo, Real Madrid dominirao Ligom šampiona.

U drugom meču mnogo više uzbuđenja. Borusija stiže do prednosti preko Belingema, mladog engleskog fudbalera i ima rezultat koji je vodi dalje! Kakav je to šok bio. Uspeli su da izdrže do poluvremena, ali je sam početak drugog dela bio problematičan.

Iskusni Emre Džan napravio je penal, a Rijad Marez pogodio sa bele tačke u 55. minutu. Kada je Fil Foden okrenuo rezultat u korist Gvardiolinog tima, ovaj dvomeč bio je gotov.

Rezutati

Liverpul - Real Madrid 0:0

Borusija Dortmund - Mančester siti 1:2 (1:0)
/Belingem 15 - Marez 55 p, Foden 75/

Parovi polufinala:

PSŽ - Mančester siti

Real Madrid - Čelsi

Budite bolje informisani od drugih, PREUZMITE MONDO MOBILNU APLIKACIJU.

22:54

Kraj!

Liverpul nije uspeo da postigne gol, a bila su mu neophodna dva - 0:0!

Borusija iz Dortmunda povela je protiv Mančester sitija, ali je preokret ''Građana'' obezbedio engleskom timu polufinale Lige šampiona - 1:2!

22:40

Ovako je u Engleskoj...

Liverpul i Real za sad igraju bez golova, ali nije bilo bez uzbuđenja.

22:34

Urekli smo Borusiju!

Kraj je u Dortmundu, po svemu sudeći. Mančester siti preko Fila Fodena stiže do prednosti, sada vode 2:1 u Nemačkoj i vrlo su blizu prolaska.

Uz 2:1 iz prvog meča, Mančester siti ima ukupnih 4:2 u ovom dvomeču!

22:32

Još 15 minuta!

Nema previše mesta za nadalje igrača i navijača Liveprula i Borusije. Ostalo je još oko 15 minuta do kraja revanš mečeva četvrtfinala.

22:30

Žota!

Ponovo kreće ofanzivnija igra Liverpula. Portugalac šutira, izblokiran je njegov udarac, a lopta je pogodila spoljni deo mreže.

22:28

Salah!

Ponovo Mohamed Salah. Ako Liverpul ne uspe da izbaci Real Madrid u ovom dvomeču, biće kriv Egipćanin. Mnogo prilika koje nije pretvorio u gol.

Sada je tri puta pokušao lažnjacima da izbaci igrače Reala u kaznenom prostoru.

22:20

Kakva izmena Klopa!

Diogo Žota igraće poslednjih pola sata, a ofanzivac Liverpula zamenio je Kabaka koji igra na poziciji štopera! Veliki rizik Jirgena Klopa u ovim trenucima.

Pored toga Tijago Alkantara zamenio je Džejmsa Milnera, pa je novi kapiten tima Đino Vajnaldum.

22:18

Uzbudljivije je u Dortmundu...

Dva gola, po jedan za oba tima, postignuta su na meču Borusije i Mančester sitija. Svaki sledeći mogao bi drastično na utiče na dešavanja u dvomeču.

Pogledajte kako izgleda meč u Nemačkoj.

22:13

Gol, gol, gol, gooooool!

Rijad Marez precizan sa bele tačke. Izjednačenje za ''Grašane'' u Dortmundu i nova doza uzbuđenja na meču u Nemačkoj!

22:12

Da!

Biće penal za Mančester siti. Sudija Karlos del Sero konsultovao je VAR i utvrdio da je nemački fudbaler igrao rukom.

22:11

Penal! Ili ne?

Gleda se VAR u Dortmundu, da bi se utvrdilo da li je Emre Džan igrao rukom u kaznenom prostoru!

22:05

Nastavljamo!

Još 45 minuta fudbala u Liverpulu i isto toliko u Dortmundu pre nego što saznamo imena polufinalista.

21:49

Poluvreme!

Odlazimo na pauzu!

Iskoristila je Borusija prvi deo meča i nadoknadila prednost Mančester sitija jedinim golom na večerašnjim mečevima. Liverpul i Real Madrid nisu tresli mreže, iako je engleski tim imao nekoliko odličnih prilika.

21:43

Vajnaldum!

Dobar prodor Trent Aleksander-Arnolda, dodavanje do Holanđanina i onda još jedan šut preko gola. Liveprul niže prilike pred golom Reala, ali pogotka koji bi im olakšao posao nema. Sve je izvesnije da će na poluvremenu biti 0:0.

21:42

Salah!

Propušta Egipćanin najbolje šanse za Liverpul. Ponovo je imao nešto više prostora u kaznenom prostoru, ali nije uspeo da savlada Kurtou.

21:37

Velika šansa!

Probao je Rijad Marez, ali jedan od defanzivaca Borusije izbacuje loptu sa gol-linije. Nije Mančester siti uspeo da izjednači, Borusija i dalje ima rezultat koji je vodi u polufinale Lige šampiona.

21:26

Grub start!

25. minut - Kazemiro dobija žuti karton zbog prekršaja nad Džejmsom Milnerom. Bio je Brazilac veoma grub, delovalo je da to ni ne krije.

Zbog reakcije na taj start opomenut je i Endi Robertson, levi bek Liverpula.

21:20

Gol, gol, gol, gooooooool!

16. minut - Džud Belingem postiže pogodak za Borusiju iz Dortmunda. Mladi Englez donosi prednost protiv engleskog tima i najavljuje spektakl na Signal Iduna Parku.

Kakav će to meč biti!

21:17

Borusija!

Prošlo je 15. minuta u Dortmundu, a Borusija je uputila jedan udarac u okvir gola rivala. Za to vreme Siti nije šutirao, pa se može reći da je domaćin nešto opasniji. ali, očekivano, njima treba pobeda!

21:12

Milner!

Kako se lepo namestio iskusni veznjak. Džejms Milner fantastično se otkrio, dobio loptu od Mohameda Salaha, a zatim stavio na muke Kurtou.

Liverpul je ozbiljniji u prvih desetak minuta meča na Enfildu. Podsećamo, u prvom susretu bilo je 3:1 za Madriđane.

21:03

Kakva šansa!

Tibo Kurtoa skida zicer Mohamedu Salahu! Egipćanin je ostao oči u oći sa belgijskim golmanom, ali nije uspeo da ga promaši. Pogodio je nogu Kurtoe, a lopta se odbila daleko u polje.

21:01

Počinjemo!

Revanš mečevi četvrtfinala Lige šampiona su počeli, a Real Madrid i Mančester siti braniće prednsot protiv Liverpula i Borusije iz Dortmunda.

20:25

Incident!

Navijači Liverpula kamenovali su autobus Real Madirda u kom su se nalazili fudbaleri i stručni štab španskog tima. Od udaraca kamena pukao je prozor baš na mestu gde je sedeoo Zinedin Zidan!

Zbog ovakvih dešavanja moralo bi da bude kazni za engleski klub!

20:14

Startne postave!

Na meču Liverpul - Real Madrid gledaćemo zanimljivu formaciju gostiju jer Zidan nema dovoljno defanzivaca. Tako će u defanzivi igrati Fede Valverde.

Utakmica u Nemačkoj izazivaće mnogo pažnje zbog prednosti koju ima engleski tim, ali i pokušaja Holanda da se nametne najvećim evropskim timovima.